Strona główna » Błękit i zieleń w mieszkaniu
farba Magnat

Błękit i zieleń dają ochłodę w mieszkaniu, są orzeźwiające, a jednocześnie relaksują i wyciszają. Kojarzą się bardzo miło – z latem, wakacjami, morzem i jeziorami, bujną zielenią wokół.

Pomalowanie ścian w tonacji niebiesko-zielonej spowoduje, że wnętrza staną się przestronniejsze, większe optycznie. Błękit i zieleń wypływają na nas pozytywnie. Działają uspokajająco i pobudzają do twórczego myślenia. Kolor niebieski symbolizuje czystość, chłód, świeżość oraz przyjaźń. Niebieskości pasują do wnętrz o różnej stylistyce. Należą do barw chłodnych, więc chcąc ocieplić aranżację, warto postawić na dekoracje w cieplejszym tonie, np. kilka karmelowych poduszek umieszczonych na sofie. Odcieni niebieskiego jest wiele, a więc każdy z pewnością wybierze coś dla siebie – od pasteli po nasycone tony.

Z jakimi kolorami łączyć błękity i zielenie

Doskonałym dopełnieniem dla koloru niebieskiego i zielonego mogą być odcienie off-white i brązu. Jeśli na ścianach króluje mocny odcień niebieskiego – na przykład kolor farby „Szmaragdowa Toń” z kolekcji MAGNAT CERAMIC, to można zestawić ją z szarościami. W takiej tonacji w salonie dobrze będą wyglądały nowoczesne w formie, tapicerowane meble. Dodatki warto natomiast wybrać w zabarwieniu szmaragdowym o większym nasyceniu, dzięki czemu uzyskamy ciekawy monochromatyczny efekt.

Jak działają na nas kolory

W sypialni postawmy na pastelowe wymalowanie w różnych odcieniach morskiego piasku: écru jak „Biały Diament” MAGNAT CERAMIC, ciepłego beżu o orzechowym zabarwieniu jak „Kamień Faraonów” MAGNAT CERAMIC czy perłowych szarości jak „Srebrzysty Granit”. Te stonowane klimaty warto przełamać oryginalnym wyposażeniem w mocnym niebieskim kolorze, np. odcieniu turkusowym.

Ogromne wrażenie zrobi chociażby niekonwencjonalny żyrandol w postaci żarówek na ozdobnych turkusowych sznurach. Powtórzmy jego barwę również w prostych szafkach nocnych oraz narzucie na łóżko, aby zachować pełną harmonię wnętrza. Tymczasem na suficie kuchni użyjmy niestandardowo turkusu (np. „Naturalny Turkus” MAGNAT CERAMIC), ściany pozostawiając śmietankowe. Sprawdzi się on zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, którym brakuje świeżości.

  Czerwień w pokoju

Farby MAGNAT CERAMIC to farby ceramiczne, mają dużą odporność na szorowanie i wielokrotne zmywanie, ściany nimi pomalowane nie absorbują zabrudzeń i trudnych plam, są także odporne na środki czystości.

Zdjęcia Magnat

Może Cię zainteresować: