Strona główna » Klamki – ozdoba drzwi w mieszkaniu

Klamki – ozdoba drzwi w mieszkaniu

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Tak zwane srebrne klamki są modne od wielu lat. Szczególnie w nowoczesnych mieszkaniach stosuje się je chętnie. Proste lub zdobione, matowe lub błyszczące. Klamki są ozdobą drzwi, ale powinny też pasować do stylu innych elementów wyposażenia mieszkania.

W ofercie firmy Domino jest 12 odcieni koloru zwanego potocznie srebrnym. To klamki chromowane, z różnie wykończoną powierzchnią: poczynając od najbardziej połyskliwego chromu lakierowanego (oznaczonego symbolem M6), nieco jaśniejszego niklu lakierowanego (symbol M9), poprzez bardziej wyrafinowany, delikatny nikiel lub chrom satynowany czy perłowy, aż po szlachetne odcienie metalu, takie jak: szampański mat anodowany (symbol F2) czy srebrny mat anodowany (symbol F1).
Jest więc w czym wybierać, szczególnie, że są modele klamek  łączące różne rodzaje powierzchni i odcieni.
Najpopularniejsze jest połączenie lakierowanego chromu i niklu – przykładami takich klamek są dwa proste modele: Julia-QR praz Galaxy-QR – zdjęcia poniżej. Rzadziej spotykane połączenie lakierowanego i satynowego chromu widać na modelu klamki Delhi. W modelu Hera natomiast możliwe jest połączenie perłowego chromu i lakierowanego niklu.

Czy zatem popularne klamki w kolorze lakierowany chrom odchodzą pomału do lamusa wypierane przez uszlachetniane odcienie? Nic bardziej mylnego! Są modele klamek, które w tym właśnie kolorze wyglądają najbardziej efektownie. Przykładem mogą być modele o mocno futurystycznych kształtach. jak  Coral-QR czy Net-QR firmy Domino. Takie zestawienia koloru i kształtu powodują, że klamka na tle drzwi wychodzi na pierwszy plan.
Jeśli jednak chodzi nam o inny efekt – by klamka była skromnym, delikatnym niemal niewidocznym elementem na drzwiach, wybierzmy jeden z prostych modeli, jak np. Mary-QR w kolorze chrom satynowany albo wykonany ze stali nierdzewnej model Prima (w kolorze INX). 
Więcej na www.domino.pl

  Klamka okienna - dodatkowe zabezpieczenie okna

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.