Strona główna » Klamka okienna – dodatkowe zabezpieczenie okna

Klamka okienna – dodatkowe zabezpieczenie okna

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Dobra klamka okienna to podwójne zabezpieczenie okna. Z jednej strony chodzi o zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem, a z drugiej o bezpieczeństwo przebywających w domu dzieci.

Klamka z kluczykiem jest dodatkową przeszkodą dla złodziei i jednocześnie podnosi bezpieczeństwo najmłodszych domowników.

Okno zamykane na klucz

Do okien o podwyższonej odporności na włamanie polecana jest seria klamek z kluczykiem Secu100 firmy HOPPE, spełniająca wymagania norm PN-EN 1627–1630

Klamka zablokowana kluczykiem w znacznym stopniu utrudnia próby tzw. inteligentnego włamania, polegające na przesunięciu okucia przedmiotem wsuniętym od zewnątrz okna, by je otworzyć. W tym przypadku taka metoda włamania zawodzi, ponieważ klamka skutecznie blokuje przesuw okucia. Od wewnątrz działa ona niczym drzwi zamykane na klucz – tylko posiadacz kluczyka może odblokować klamkę, a tym samym otworzyć okno. Obsługa takiej klamki nie sprawia kłopotu osobom dorosłym, zaś dzieciom uniemożliwia samodzielne otwarcie okna (pod warunkiem, że kluczyk nie jest zostawiony we wkładce).

Klamką Secu100 można także zaryglować okno uchylone, co pozwala wietrzyć pomieszczenia bez obawy o bezpieczeństwo dzieci.

Klamka z przyciskiem

Ten rodzaj klamki jest skonstruowany w taki sposób, że przy jej obracaniu trzeba równocześnie wciskać przycisk. To utrudnienie zabezpiecza okna przed otwarciem przez dzieci, zapewniając im bezpieczeństwo. Klamki HOPPE z przyciskiem pasują zarówno do okien z PCW, aluminium, jak i drewnianych.

Klamka – niespodzianka dla włamywacza

Klamka HOPPE Secustik® to klamka nieposiadająca ani kluczyka ani przycisku, a mimo to utrudniająca sforsowanie okna od zewnątrz przedmiotem wsuniętym między skrzydło a ramę. (Wyspecjalizowani włamywacze potrafią w taki sposób otworzyć niezabezpieczone okno w kilka sekund.)

Klamka HOPPE Secustik® jest wyposażona w opatentowany mechanizm, który blokuje możliwość obrotu trzpienia klamki od strony zewnętrznej, utrudniając niepożądane otwarcie okna. To rozwiązanie ma za zadanie zaskoczyć włamywaczy i spowodować, że zrezygnują z próby wejścia do domu. Klamki okienne HOPPE są bardzo łatwe w montażu. Przykręca się je dwoma wkrętami.

  Jakie panele podłogowe pasują do jasnych mebli

Klamki dostępne na: https://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-okien/klamki-okienne

Może Cię zainteresować: