Strona główna » Kawalerka dobrze urządzona – ciekawe rozwiązania na 29 metrach

Wszystko jest tu starannie przemyślane i nie ma miejsca na przypadkowość. Dzięki temu w tej niewielkiej kawalerce znalazły się wszystkie niezbędne strefy użytkowe.

Dominującym elementem wyposażenia tego utrzymanego w jasnej kolorystyce wnętrza jest duża szara sofa. Kawalerka na 29 metrów, a jest w niej wszystko, co potrzebne.

Kawalerka 29 metrów

Małe mieszkanie jest wyzwaniem dla każdego architekta, ale i szansą na pokazanie swojego kunsztu . Przecież niewielka przestrzeń ma spełniać wiele funkcji. W tej 29-metrowej krakowskiej kawalerce mieszka młoda prawniczka. Zależało jej na tym, aby znalazło się tu miejsce na duże łóżko, biurko i toaletkę. Nie chciała jednak, by było to wyłącznie mieszkanie-sypialnia.

Musiała zmieścić się tam strefa dzienna, w której można spędzać czas ze znajomymi. W pokoju trudno było jednak wygospodarować przestrzeń na duże łóżko. Niewielka kuchnia oddzielona ścianą od salonu dodatkowo ograniczała przestrzeń. Także łazienka pozostała wyzwaniem, zwłaszcza że jak w każdym mieszkaniu, także tu musiała zmieścić się pralka.

Kawalerka po przebudowie

Projektem wnętrza zajęli się architekci ze Spacja Studio z Gliwic. Zaproponowali minimalizm, który najlepiej sprawdza się w niewielkich przestrzeniach. Została wyburzona ograniczającą przestrzeń ściana i w ten sposób otwarto kuchnię na salon. Te dwie strefy dzieli teraz niska ścianka telewizyjna od strony pokoju. Przysłania ona część kuchenną, w której w zabudowie zmieściła się pralka oraz blat z hokerami tworzący niewielką, ale wygodną przestrzeń do spożywania posiłków.

Zabudowa z łóżkiem i schowanym biurkiem

Największy wpływ na komfort mieszkania ma wielofunkcyjna zabudowa, mieszcząca w sobie duże łóżko, szafę oraz wewnątrz niej ukryte biurko. Jego blat można podnosić, dzięki czemu strefa przeznaczona do pracy w jednym momencie zmienia się w toaletkę z lustrem i oświetleniem ledowym. Architekci zagospodarowując przestrzeń między łazienką a pokojem uzyskali sporą wnękę na strefę sypialnianą.

  Projekt kawalerki - jak wykorzystać podest

W ciągu dnia można ją błyskawicznie oddzielić od reszty pomieszczenia drzwiami przesuwanymi (składanymi). Dzięki temu powstał wygodny salon, w którym zmieściła się spora szara sofa Piero polskiej marki meblowej Adriana Furniture. Jest ona zdecydowanym akcentem kolorystycznym, który przyciąga uwagę i nadaje charakter całemu mieszkaniu.

Architekci, chcąc optycznie powiększyć przestrzeń, zastosowali jasną kolorystykę wnętrza – dominuje w nim biel i jasne drewno. W tej samej tonacji została też wykończona minimalistyczna łazienka. W łazience zmieściła się wanna z parawanem – idealne rozwiązanie, by policzyć wannę i prysznic na niewielkim metrażu.

Inne wersje kolorystyczne sofy: www.adrianafurniture.com
Spacja Studio: www.spacjastudio.pl

Może Cię zainteresować: