Strona główna » Farba do ścian, która usuwa formaldehyd z powietrza

Farba do ścian, która usuwa formaldehyd z powietrza

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jedną z toksycznych substancji, jaka może być w powietrzu w mieszkaniu jest formaldehyd. Amerykańska Agencja ds. Ochrony Środowiska wymienia go jako główny środek zanieczyszczający powietrze w pomieszczeniach. Może powodować ogólne osłabienie, częste infekcje, alergie, problemy z układem oddechowym. Jest farba do ścian, które usuwa formaldehyd.

W domach znajduje się wiele lotnych zanieczyszczeń, pochodzących z tapet, mebli, wykładzin czy sprzętu elektrycznego. Wśród nich najpopularniejszy jest formaldehyd, czyli bezbarwny gaz zbudowany z wodoru, węgla i tlenu o silnym zapachu, powszechnie stosowany w przemyśle. Chociaż formaldehyd występuje naturalnie w środowisku, to w dużych stężeniach może okazać się toksyczny. – Formaldehyd to jeden z najczęściej identyfikowanych lotnych związków chemicznych w powietrzu wewnętrznym, które emitowane są z materiałów budowlanych. Powoduje pieczenie oczu, łzawienie, kaszel, kichanie, suchość w gardle oraz katar.

Farby – sprytne filtry powietrza

Innowacyjna farba do wnętrz MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA ma formułę pochłaniania formaldehydu. – Unikalna receptura sprawia, że szkodliwy formaldehyd (HCHO) zostaje wyłapany z powietrza, a następnie zamieniony – podczas procesu chemicznego – w cząsteczki pary wodnej. Podczas cyrkulacji powietrza są one usuwane na zewnątrz pomieszczeń, co zapewnia redukcję formaldehydu nawet o 98% – tłumaczy Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego FFiL Śnieżka SA.

Produkt sprawdzi się zwłaszcza w sypialni i pokojach dziecięcych oraz w każdym miejscu, w którym spędzamy dużo czasu. Farba jest plamoodporna, odporna na środki czyszczące i szorowanie. Usuwanie plam jest więc bardzo proste.

Farby do mebli w okleinie

Zanim zaczniesz malować ściany – przeczytaj

Farba jest dostępna w 50 gotowych kolorach. Dzięki hipoalergicznej formule, farba MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA jest bezpieczna dla dzieci i osób ze skłonnościami do alergii. Można ją stosować nie tylko w sypialniach, pokojach dziecięcych, ale i wszędzie tam, gdzie chcemy poprawić jakość powietrza.

  Szary kolor w mieszkaniu - stonowana elegancja

Rośliny – naturalny filtr

– Pomocne w usuwaniu formaldehydu w domowym zaciszu są również rośliny doniczkowe, stanowiące dodatkowy ekologiczny filtr powietrza. Pięknie ozdabiają nasze mieszkania, a ponadto mają mnóstwo korzystnych właściwości dla zdrowia. Poprawiają akustykę pomieszczeń, utrzymują w nich odpowiednią wilgotność, pochłaniają dwutlenek węgla, produkują tlen oraz filtrują toksyny – mówi Anna Szymaszek.

Tworzą zatem przyjemny mikroklimat w domu, przeciwdziałając skutecznie syndromowi tzw. chorego budynku. Szczególnie polecane są: skrzydłokwiat, wężownica, dracena, paprotka, figowiec, filodendron czy aloes.

Może Cię zainteresować: