Zanim zaczniesz samodzielne malowanie – przeczytaj

Odświeżyć ściany można samemu, należy tylko pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach, które nie tylko ułatwią malowanie, ale sprawią, że efekt będzie znacznie trwalszy.

* Malowane podłoże musi zostać oczyszczone z plam, kurzu, pyłów itp. W tym celu wystarczy zmyć ściany letnią wodą z detergentem lub je odkurzyć.
*  W przypadku uszkodzeń i wad technicznych powierzchnie należy naprawić szpachlując ubytki i spękania.
*  Malowana powłoka musi być całkowicie sucha.


*  Bardzo ważne jest zabezpieczenie podłóg, włączników światła, gniazdek, listew itp. przed ewentualnym zabrudzeniem. W tym celu na podłodze rozkładamy przezroczystą folię lub gazety, a pozostałe elementy osłaniamy taśmą papierową.
*  Wysokiej jakości efekt malowania uzyskamy dobierając stosowne narzędzia malarskie. Do malowania ścian najbardziej odpowiedni jest szeroki wałek i kuweta malarska. Do farb dekoracyjnych najlepiej użyć wałka z runa naturalnego lub syntetycznego o długości włosia między 10 a 18 mm (max
do 24 mm).
*  Najbardziej efektywne jest tzw. malowanie w literę V. Na malowanej powierzchni malarskiej wałkiem tworzymy literę V, po czym kilkoma szybkimi ruchami rozprowadzamy farbę w lewą i prawą stronę. Taka technika malowania oszczędza czas, nie ogranicza ruchów, a przede wszystkim pozwala
na jednokrotne malowanie dużych powierzchni.
*  Malować należy szybko, pokrywając farbą jak największe partie powierzchni.
*  Idealna powierzchnia pomalowanej ściany ma fakturę delikatnej skórki pomarańczy.

Porady Marka Krzyśpiaka – eksperta marki Dulux®.

zdjęcia Dulux

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.