Strona główna » Nowe farby do malowania w nasyconych kolorach

Nowe farby do malowania w nasyconych kolorach

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Paleta farb Wall Paint spodoba się wszystkim zmęczonym depresyjną zimową aurą i wciąż silną w projektowaniu domów dyktaturą bieli. Znajdziemy w niej kolory, dzięki którym stworzymy zjawiskowe, oryginalne wnętrze. Annie Sloan zachęca, by otworzyć się na ciemne odcienie.

Annie Sloan Interiors to brytyjska marka o 30-letniej tradycji. Nowością są farby do ścian Wall Paint powstałe na bazie wody i mocno nasycone pigmentami.

Paleta farb Wall Paint spodoba się wszystkim zmęczonym zimową aurą i wciąż silną w projektowaniu domów dyktaturą bieli. Znajdziemy w niej kolory, dzięki którym stworzymy zjawiskowe, oryginalne wnętrze. Annie Sloan zachęca, by otworzyć się na ciemne odcienie. Butelkowa zieleń Amsterdam Green i głęboki morski denim Aubuson Blue są doskonałym odzwierciedleniem aktualnie obowiązujących trendów.

U niektórych mogą budzić obawy, bo intensywne barwy zakodowane są w naszej kulturze jako ryzykowne, zmniejszające optycznie pomieszczenie. Annie Sloan rozprawia się jednak z tym stereotypem, pokazując jak fantastycznie tworzą nastrój, stają się tłem dla mebli, roślin czy dzieł sztuki. Zestawia je swobodnie z pastelami – pudrowym różem, pistacjową zielenią, cytrynową żółcią i błękitem.

Jej nazwa pochodzi od imienia i nazwiska założycielki – z wykształcenia artystki malarki, która po ukończeniu studiów na Akademii Sztuk Pięknych zajęła się malarstwem dekoracyjnym i tworzeniem domowych murali. Poszukując idealnych narzędzi do pracy i nie mogąc znaleźć farb spełniających wszystkie wymarzone kryteria, Annie Sloan postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

Na bazie wiedzy z historii sztuki, własnego doświadczenia, w 1990 roku stworzyła farbę Chalk Paint™, która zrewolucjonizowała rynek. W 2000 roku otworzyła butikową pracownię w Oksfordzie, w której prezentowała swój wynalazek, prowadziła kursy, pisała książki o technikach dekoracyjnych, stając się w tej dziedzinie niepodważalnym autorytetem. Z czasem kolekcja farb kredowych rozrosła się do całej gamy produktów.

Farby do malowania lakierowanych mebli

  A może tynk dekoracyjny?

Jeśli chodzi o techniczne właściwości Wall Paint jedną z największych zalet farb tej linii jest brak konieczności specjalnego przygotowywania podłoża, które nimi malujemy. Wall Paint ma gładką konsystencję i można ją nakładać zarówno pędzlem, jak i wałkiem. Łatwo usuniemy z niej wszystkie zabrudzenia. Nadaje sufitom i ścianom luksusowe, matowe wykończenie o subtelnym połysku.

Farba Annie Sloan Wall Paint:

  • 2,5 l puszka w cenie 275 zł
  • 100 ml w cenie 30 zł

Więcej informacji: www.anniesloan.com/pl

Może Cię zainteresować: