Strona główna » Malowanie mebli lakierowanych lub okleinowanych

Malowanie mebli lakierowanych lub okleinowanych

przez pytanieomieszkanie

Komódka z trójkątem jest zrobiona ze starej sosnowej szafki. Renowacja mebla jest wykonana za pomocą farb kredowych Annie Sloan – łatwych w użyciu i wydajnych.

Dlatego do metamorfozy niewielkiego mebla wystarczą już same próbki farb dostępne m.in. w specjalnym zestawie Mini Project Pack zawierającym: dwie próbki farb po 100 ml każda (w dowolnych kolorach), małe opakowania dwóch wosków oraz pędzel.

Do pomalowania tej niewielkiej komódki i ozdobienia jej geometrycznym wzorem wybrano kolory: Antoinette, Old White a także jasny i biały wosk. Trójkątne wzory ciągle należą do jednych z najpopularniejszych trendów, a uzyskanie takiego efektu nie musi być skomplikowane.

Malowanie szafki krok po kroku

* Zaczynamy od pomalowania całego mebla kolorem Antoinette, szczególnie przykładając się do tej części, która pozostanie poza białym trójkątem. Farbę nakładamy dość grubą warstwą, najlepiej okrągłym pędzlem. Aby uzyskać efekt ciekawej tekstury, pociągnięcia pędzla powinny być szybkie, energiczne, najlepiej w różne strony. W ten sposób włosie pędzla zostawi charakterystyczną teksturę, która uwypuklimy z pomocą białego wosku.

* Po wyschnięciu koloru Antoinette, używamy taśmy samoprzylepnej to wyznaczenia trójkątnego kształtu na frontach szuflad. Powierzchnię w obrębie przyklejonej taśmy pomaluj kolorem Old White, powtarzając energiczne ruchy pędzlem, aby utworzyć teksturę.

* Po wyschnięciu koloru Old White nałóż jasny wosk (Clear Wax). Możesz użyć do tego pędzla, miękkiej szmatki lub… zwykłej gąbeczki do mycia naczyń. Rozsmaruj po całej powierzchni, wcierając jednocześnie w zagłębienia, które powstały po użyciu pędzla.

* Na powierzchnię pomalowaną kolorem Antoinette nanieś w analogiczny sposób biały wosk (White Wax). Nadmiar wosku możesz za każdym razem łatwo usunąć ręcznikiem papierowym. Jeśli po wyschnięciu wosku uzyskany odcień nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz za każdym razem usunąć warstwę białego wosku, nanosząc jasny wosk (Clear Wax), który działa jak… gumka do mazania.

  Kabina walk-in, czyli kabina bez brodzika

Więcej o farbach na www.farbyanniesloan.pl

Może Cię zainteresować: