Strona główna » Kolorowa kuchnia na wiosnę

Kuchnia to dobre miejsce do wprowadzenia żywych kolorów i ciekawych wzorów zarówno na ścianach, jak i meblach. Kolory mogą być i w kuchni w stylu skandynawskim, i w minimalistycznym.

Jakich kolorów użyć i jakie techniki zastosować do wprowadzenia zmian? Najszybciej odmienimy kuchnię malując ściany lub wykorzystując samoprzylepne tapety.

Kolorowa kuchnia – żółty i jego odcienie

Żółty to kolor, który podbija świat i wypiera modny od kilku lat róż. To barwa, która krzyczy “spójrz na mnie”.

  • Żółty jest odważny i żywy.
  • Gdy użyjesz go na większej powierzchni – ścianach, frontach szafek czy blacie kuchennym, kuchnia stanie się jasna i optymistyczna.
  • Jeśli nie chcesz wprowadzać zbyt dużo żółtego do swojej kuchni, wybierz kilka elementów – wnęka, szafka, stolik, i oklej je naklejkami o cytrynowej barwie.

Ciekawą techniką stosowaną do szybkiej i efektywnej zmiany wystroju jest wykorzystanie tapet samoprzylepnych. Na ściany jadalni polecany jest matowy i samoprzylepny materiał tapety Pixerstick, który jest odporny na rozdarcia, zagniecenia i może być czyszczony suchą szmatką. Aplikacja takiej tapety jest bardzo prosta, wystarczy zamówić arkusze o odpowiednich wymiarach i przykleić tapetę na oczyszczoną powierzchnię.

Modny kolor Ultra Violet w kuchni

Ultra Violet jest kolorem roku 2018, ogłoszonym przez Instytut Pantone, czyli światowych specjalistów od barw. Fiolet jest tajemniczy, mistyczny i duchowy. Nadaje przestrzeni artystyczny i twórczy charakter.

Ponieważ jest kolorem mocnym i wyraźnym, dobrze jest go zastosować na mniejszych przestrzeniach — ścianie, która jest naturalnie oświetlana, czy kilku frontach kuchennych.

Jak działa na nas kolor fioletowy

Te kolor można wprowadzić do kuchni na przykład naklejkami oferowanych w PIXERS.

  • Takie naklejki można przyklejać i odklejać i zmieniać swoją wizję.
  • Można nimi oklejać fronty, blaty, czy stoły kuchenne.
  • Naklejki na meble są wykonane z trwałego, matowego materiału, który można czyścić wilgotną szmatką.
  • Dostępne są w dowolnym rozmiarze, a ich cena zaczyna się od 39 zł za arkusz 55 x 55 cm.

Niebieska kuchnia

Niebieski to kolor chłodny, spokojny i wyciszający. Jeśli barwy dynamiczne nie są twoimi ulubionymi, wybierz błękit, turkus lub kobalt. Możesz użyć bardzo jasnych odcieni na jednej ze ścian, by powiększyć pomieszczenie.

  Filtry w okapie - jak często trzeba wymieniać?

W kuchni zdają egzamin tapety zmywalne. Tapety zmywalne najlepiej aplikować nad blatem, kuchenki czy zlewozmywakiem. Dobrym pomysłem jest wybór wzorzystej tapety — w orientalne wzory i mozaiki, na której nie będzie tak szybko widać zabrudzeń, jak na jednolitej powierzchni.

Pastelowy róż

Róż może być z powodzeniem wykorzystany jako dopełnienie surowej szarości, tak modnej w ostatnich latach. Dobrze komponuje się również z drewnem i bielą. Niewielkie ilości tego koloru wprowadzą odrobinę zabawy do naszej kuchni.

Kolor zielony w kuchni

Zielony to kojący kolor natury – trawy, liści, ziół, warzyw i owoców. Jasne i rześkie odcienie, takie jak limonka czy groszek nadadzą kuchni energetyczny i radosny klimat. Z kolei barwy jaśniejsze i bardziej stonowane, jak mięta czy oliwka, wprowadzą spokój i sprawdzą się na większych powierzchniach. Zielony jest bezpiecznym kolorem dla przestrzeni kuchennej, dopełnia biel i drewniane czy stalowe elementy.

Tapety i naklejki są bezpiecznym sposobem na wprowadzanie kolorów do kuchni. Łatwość aplikacji i możliwość zmiany ośmielają tych, którzy boją się chwycić za pędzel i farby.

Więcej inspiracji na: pixers.pl
pixers.prowly.com

Może Cię zainteresować: