Strona główna » Jak skutecznie poszukiwać mieszkania gotowego do wprowadzenia się?

Jak skutecznie poszukiwać mieszkania gotowego do wprowadzenia się?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Poszukiwania mieszkań na polskim rynku nieruchomości nie powinny w dzisiejszych czasach sprawić nam zbyt wiele problemów. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia w tej kwestii, warto wiedzieć, jak skutecznie szukać i znajdować mieszkania, które od razu będą nadawały się do zamieszkania.

Gdzie szukać ogłoszeń, jak czytać ogłoszenia, by nie jeździć na darmo, na co zwrócić uwagę oglądając mieszkanie oferowane jako gotowe do wprowadzenia.

Mieszkania do remontu, odświeżenia

Należy przede wszystkim omijać wszystkie te ogłoszenia – prasowe i internetowe, w których sprzedający podają, iż mieszkanie nadaje się do remontu lub odświeżenia. W obu przypadkach remont będzie pewnie koniecznością, a jeśli chcemy go uniknąć, najbardziej powinniśmy zainteresować się nieruchomościami w stanie „po remoncie”, „gotowymi do wprowadzenia się”, „bez dodatkowych nakładów finansowych”, w pełni umeblowanymi, ze wszystkimi sprzętami RTV i AGD. Takie ogłoszenia znajdziemy w dużych miastach, gdzie wielu właścicieli wystawia mieszkania na sprzedaż np. w Poznaniu, gotowe do zamieszkania.

Na co zwrócić uwagę już w ogłoszeniu?

Po czym można wnosić, że potencjalnie interesujące nas mieszkanie spełni wszystkie nasze oczekiwania? Nie trzeba odwiedzać wszystkich adresów, które zwrócą naszą uwagę. Warto natomiast sprawdzić w ogłoszeniu lub zapytać w trakcie rozmowy z właścicielem czy:

  • w mieszkaniu są nowe (plastikowe) okna
  • wymieniono drzwi zewnętrzne i wewnętrzne (jeśli tak to kiedy?)
  • kaloryfery w mieszkaniu są żeberkowe, żeliwne czy nowoczesne, płytowe
  • wymieniana była instalacja elektryczna/gazowa/hydrauliczna
  • wymieniane były pokrycia podłogowe (kiedy był remont?)
  • wymieniane były sprzęty AGD w zabudowie

Osoby, które interesuje mieszkanie na sprzedaż np. w Poznaniu, powinny szczególną uwagę zwrócić na zdjęcia – jeśli są atrakcyjne, prezentują we wszechstronny sposób sprzedawaną nieruchomość, warto być może umówić się ze sprzedającym lub agentem na jej obejrzenie.

  Dobra poduszka do spania, czyli jaka?

Gdzie szukać ogłoszeń?

Problemem dla wielu potencjalnych kupujących lokale mieszkalne, może być znalezienie interesujących, cennych ofert opublikowanych przez sprzedających. Jeśli należycie do tej grupy, sięgnijcie po oferty na mieszkania na sprzedaż Poznań na Tabelaofert.pl. Tam bez problemu będziecie mogli przejrzeć dostępne oferty sprzedaży i wybrać te, które zwrócą Waszą uwagę.

Kiedy chcecie kupić mieszkanie i nic do niego nie dokładać oraz móc się od razu wprowadzić, musicie liczyć się z nieco wyższą ceną za nieruchomość. Trzeba do niej doliczyć bowiem wyższe koszty ponoszone za wyposażenie mieszkania, jakie były właściciel Wam zostawi.

Tekst sponsorowany

Może Cię zainteresować: