Strona główna » Pomoc domowa zadba o Twoje mieszkanie

Pomoc domowa zadba o Twoje mieszkanie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Decydując się na zatrudnienie pomocy domowej, która będzie dbała o utrzymanie czystości w naszym domu, powinniśmy zastanowić się, jak rozplanować jej pracę w każdym dniu, tygodniu i miesiącu. Tylko w ten sposób będziemy mogli być w pełni zadowoleni z jej pracy. Bez jasno określonych reguł sprzątania, współpraca z każdą sprzątaczką nie będzie w pełni satysfakcjonująca.

Profesjonalne pomoce domowe potrafią samodzielnie rozplanować sobie pracę. Możemy sugerować się ich propozycjami lub z góry narzucić własne decyzje. Ta druga opcja jest wybierana przez większość właścicieli mieszkań, którym zależy na utrzymaniu porządku w taki sposób, jaki preferują.

Ilość obowiązków powinna być dostosowana do wymiaru czasu pracy naszej pomocy domowej. Ilość godzin zazwyczaj jest też uzależniona od tego, jak czysto lubimy mieć. Niektórym wystarczy poprawny porządek, a inni lubią mieć perfekcyjny ład. Zazwyczaj właściciele mieszkań lub małych domów zatrudniają panie do sprzątania na 2-3 godziny dziennie. Czasem tylko co drugi dzień. Warto jednak wiedzieć, że pomoc domowa nie musi zajmować się wyłącznie sprzątaniem. Może również robić zakupy, gotować, odbierać dzieci z przedszkola, prasować czy dbać o porządek w ogrodzie. Zlecenie jej dodatkowych zadań oczywiście będzie wymagało wydłużenia czasu pracy.

Jak często i co powinna sprzątać zatrudniona pomoc domowa?

Wchodząc na specjalne portale zrzeszające doświadczone pomoce domowe (np. www.pomocedomowe.pl) możemy zapoznać się z ofertami usług różnych kandydatek. Większość z nich dokładnie określa, jakie czynności i w jakiej cenie jest skłonna wykonać.


Z zasady przyjmuje się, że ogólne ogarnięcie mieszkania powinno być wykonywane co drugi dzień. W jego skład wchodzi pozbieranie porozkładanych rzeczy i schowanie ich do szafek, przetarcie kurzy, odkurzenie podłogi, przetarcie blatów i przeładowanie zmywarki oraz umycie umywalki w łazience i lustra, które brudzi się najszybciej. Raz lub dwa razy w tygodniu powinno następować pełne mycie łazienki i kuchni oraz zmywanie podłogi. W przypadku większej ilości pokoi można ustalić, że poza ogólnym ogarnięciem mieszkania, każdego dnia będzie sprzątane inne pomieszczenie.

  Najnowocześniejsze płyty gazowe

Jak dbać o domowe AGD?

Pralka, lodówka, zmywarka to najczęściej używane urządzenia w naszych domach, o które trzeba dbać, by służyły nam jak najdłużej. To zadanie warto zlecić zatrudnionej pomocy domowej. Jak często powinna wykonywać te czynności?


Lodówkę warto myć przynajmniej raz na dwa miesiące, jeśli po każdych zakupach przecieramy znajdujące się w niej półki. Raz na pół roku należy rozmrozić lodówkę, chyba że posiadamy nowoczesny sprzęt, który tego nie wymaga. Pralkę trzeba czyścić z zewnątrz, usuwając kurz z wszelkich elementów, na których osiadł. Dodatkowo warto regularnie przepłukiwać zbiornik na proszek. Raz na parę miesięcy można użyć specjalnego środka do czyszczenia pralek. Podobny produkt warto kupić do zmywarki i stosować z podobną częstotliwością.

Jeżeli jesteś zainteresowany zatrudnieniem pomocy domowej w Warszawie, to wejdź na stronę: www.pomocedomowe.pl/warszawa

Tekst sponsorowany

Może Cię zainteresować: