Strona główna » Dobra poduszka do spania, czyli jaka?

Wybierając wygodny materac do spania, nie zapominajmy także o poduszce. Jaką poduszkę powinniśmy wybrać, by rano budzić się bez bólu karku?

Katalogowe aranżacje sypialni kuszą mnóstwem pięknie skomponowanych poduszek. W rzeczywistości jednak spanie na zbyt wysokiej poduszce lub na zbyt wielu poduszkach naraz ma katastrofalne skutki dla naszego karku i jakości snu. Jakie modele poduszek powinniśmy wybrać, by spać lepiej i zdrowiej? Przede wszystkim warto zastanowić się nad kupnem specjalistycznego produktu wypełnionej elastyczną pianką, która w odpowiedni sposób wspiera zdrowe, anatomiczne ułożenie głowy i karku.

Czym powinna charakteryzować się poduszka idealna?

  • Jedną z najważniejszych jej cech jest podparcie jakie daje, czyli zdolność ustawienia i utrzymania głowy w naturalnej anatomicznej pozycji. Ciężar naszego ciała powinien być równomiernie rozłożony na materacu, poduszka nie powinna tego zmieniać i powodować ucisku np. na ramię czy samą głowę, która z kolei powinna znajdować się w jednej linii z ramionami.
  • W wyborze idealnej poduszki ważna jest też kwestia odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Na pewno nie jedno z nas chodzi spać z mokrymi włosami czy wskakuje do łóżka zaraz po gorącej kąpieli. Przewiewność materiałów zabezpiecza przed namnażaniem pleśni i grzybów oraz złych bakterii, a także odprowadza nadmiar ciepła – nie jest nam więc podczas snu ani zbyt ciepło, ani zimno.
  • Wybierając odpowiednią poduszkę nie zapomnijmy także, by sprawdzić, w jaki sposób możemy zadbać o swoją higienę! Wybierajmy modele z pokrowcem, który w łatwy sposób można zdjąć i wyprać.

W najnowszej kolekcji CUREM znajdziemy nie tylko zaawansowane technologicznie materace, ale także dwie poduszki wypełnione innowacyjną pianką Curefeel.

1. Pianka idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, a jednocześnie jej ergonomiczny profil zapewnia właściwe podparcie bez ucisku dla żadnej części ciała.

2. Curefeel sprawnie rozprowadza ciepło oraz wilgoć – ogranicza pocenie się, pozwala swobodnie oddychać i spać spokojnie.

  Dekoracje do nowoczesnej sypialni - czerń i biel

3. Pokrowiec, który mają poduszki CUREM jest wyposażony w przewiewną taśmę 3D. Wielowarstwowa struktura skutecznie zwiększa cyrkulację ciepła oraz powietrza.

Model .relax

Poduszka .relax posiada wkład wykonany z termoelastycznej pianki CureFeel. Idealnie odpowiada wszystkim konturom szyi i głowy pod różnymi kątami. Poduszka odpowiednia dla wszystkich, którzy często zmieniają pozycję podczas snu. Prać można nie tylko pokrowiec poduszki (w 60°C), ale także jej wkład.

Poduszka Relax
Poduszka Ergo

Model .ergo L
Ergonomiczna poduszka .ergo L wykonana jest z termoelastycznej pianki CureFeel, a dzięki swojemu ergonomicznemu kształtowi – idealnie odpowiada konturowi szyi i głowy. Kark, ramiona i całe ciało mogą się optymalnie i zdrowo relaksować podczas snu. Wkład poduszki można prać w pralce w temperaturze 40°C, a jej antybakteryjny pokrowiec Zeo Case w 60°C.

Może Cię zainteresować: