Strona główna » Zdrowy sen, czyli dobry materac z pokrowcem

Najważniejsze dla zdrowego snu jest to, na czym śpimy – odpowiednio dobrane łóżko wraz z materacem. Każdy z nas śpi inaczej, zasypia w innej pozycji, np. na plecach czy na boku, każdy jest też inaczej zbudowany i potrzebuje innego materaca. Marka Curem prezentuje kolekcję materacy stworzonych tak, żeby gwarantować zdrowy sen bez względu na wiek, wagę czy indywidualne preferencje.

Co wpływa na jakość snu? Przede wszystkim pamiętać, żeby spać 7-8 godzin na dobę – to absolutne minimum, żeby pozwolić organizmowi odpocząć. Nie można też wyspać się „na zapas”- trzeba znaleźć czas na regularny, zdrowy sen. Szybko okaże się, że dobrze wpływa nie tylko na poziom energii, ale także na wygląd cery, dobre samopoczucie czy wydajność w pracy. Poza tym ważna jest też odpowiednia temperatura w sypialni (powinna być nieco niższa niż w pozostałych pomieszczeniach). Warto też zadbać o zaciemnienie sypialni. Najważniejsze jednak jest to, na czym śpimy – odpowiednio dobrane łóżko wraz z materacem. Kręgosłup podczas snu powinien być przez materac odpowiednio podparty, a ciało nie powinno zapadać się pod własnym ciężarem. Mięśnie powinny być rozluźnione, a wszystkie punkty nacisku zniwelowane. Tylko wtedy mamy szansę na zdrowy, regenerujący sen.

Jak wybrać materac idealny?

Jest kilka sposobów na to, by wybrać materac idealny. Przede wszystkim jedyną słuszną metodą jest indywidualne testowanie w salonie sprzedaży. W większości miejsc, gdzie możemy kupić materace i łóżka znajdziemy także doradców, którzy pomogą w ich wyborze. Najlepiej leżąc na materacu odrobinę się „powiercić”, ułożyć w ulubionej pozycji, w której zasypiamy i się budzimy i zrobić tzw. test płaskiej ręki. Leżąc na plecach spróbujmy włożyć płaską dłoń w przestrzeń pomiędzy lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa, a materacem. Jeżeli ręka ma zbyt dużo miejsca oznacza to, że materac jest zbyt twardy, jeżeli natomiast nie możemy włożyć jej tam wcale wtedy leżymy na zbyt miękkim modelu.

  Dekoracje do nowoczesnej sypialni - czerń i biel

W kolekcji materacy marki CUREM znajdziemy modele piankowe, sprężynowe czy takie, które łączą w sobie różne technologie. Zadbano o innowacyjne surowce i materiały, które gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza, zapobiegają rozwojowi pleśni i grzybów czy odprowadzają wilgoć.

Jednym z twardszych modeli w kolekcji jest .log. Zastosowano w nim niższy niż w pozostałych modelach wkład pianki Visco, który dopasowuje się do ciała, a tym samym redukuje potrzebę częstej zmiany pozycji podczas snu. Innowacją jest pianka Serene wyposażona w system SAT (Supportive Air Technology). Nacięcia w spodniej piance Fusion zaprojektowano z myślą o stworzeniu twardszego podłoża snu. Zastosowano poprzeczne linie cięcia ukształtowane tak, by stworzyć 7 stref twardości. Pokrowiec Zeo Case zwiększa właściwości wentylacyjne i termoregulacyjne. Wzbogacono go o wielowarstwową taśmę 3D, którą umieszczono także na spodzie materaca – ten zabieg skutecznie usprawnia cyrkulację ciepła i powietrza. Całości dopełnia antybakteryjna powłoka. Pokrowiec z możliwością prania.

Może Cię zainteresować: