Strona główna » Fotel – salonowy singiel

Fotel to towarzyski mebel. Najczęściej spotyka się go u boku sofy lub narożnika. Lubi przede wszystkim salony i pokoje dzienne ale nie pogardzi sypialnią, biblioteką, gabinetem czy pokojem gościnnym.  Często jest ulubieńcem domowników, którzy po intensywnym dniu marzą o chwili wytchnienia.

Trudno spotkać dzisiaj salon, w którym obok sofy nie stałby przynajmniej jeden fotel. Dlatego oferowane przez różnych producentów zestawy wypoczynkowe nie mogą się bez niego obejść. Fotel jest zazwyczaj stylistycznie dopasowany do pozostałych elementów kolekcji zarówno pod względem kształtu oparcia, boków, siedziska, jak i rodzaju nóżek czy akcesoriów. Najczęściej kupowany jest też w tym samym obiciu co sofa lub narożnik, chociaż zdarzają się bardziej odważne, kontrastowe zestawienia. 

Taki mały, taki duży
Do małych mieszkań lepiej wybrać fotel o węższych bokach, by nie wyglądał przytłaczająco – np. z kolekcji CAMERON (zdjęcie obok), PONO lub ENSO firmy Meble WAJNERT. W przestronnych salonach lepiej sprawdzą się bryły o większych gabarytach np. COLORADO lub BRASS.
Warto też fotel dobierać pod względem stylistyki pomieszczenia. Wielbicielom klasycznego stylu polecić można kolekcje EUREKA, FLORIS czy ANDREA. Tym, którzy wolą nowoczesny wystrój powinny się spodobać kolekcje SOHO, SCOPO lub RIVA.
Nie mniej ważna przy wyborze fotela jest wygoda, dlatego warto przyjrzeć się dobrze wyprofilowanym podłokietnikom i dodatkowym zagłówkom. W tej kwestii nieocenione będą kolekcje ACARI i ANDREA. 

A może z funkcją?
Ponieważ fotel pełni najczęściej rolę miejsca do odpoczynku producenci starają się, by oferowane przez nich modele najlepiej tę rolę spełniały. Stąd dodatkowe funkcje. I tak np. w kolekcji SLASH oferowanej przez firmę Meble WAJNERT fotel wyposażony jest w ruchomy zagłówek umożliwiający dopasowanie wysokości do indywidualnych upodobań. Jeszcze większe możliwości daje fotel z kolekcji ALTO, w którym dostępna jest opcja relaks umożliwiająca wysunięcie podnóżka, odchylenie oparcia, delikatne kołysanie w przód i w tył, a także obracanie wokół własnej osi. Z takiego fotela nie chce się wstawać.

  Kuchnia w małym mieszkaniu

Obracanie wokół własnej osi umożliwia także fotel z kolekcji CLIP posadowiony na nowoczesnej, chromowanej nodze. Niezwykle praktyczną funkcję zastosowano także w fotelu z kolekcji PASADA, a mianowicie ukryty pod siedziskiem pojemnik, w którym schować można książki, gazety, ciepły koc.    

Zrób sobie fotel sam
W ostatnim czasie popularne są fotele, które dostosowane do indywidualnych oczekiwań użytkownika. To kolekcje konfigurowalne, w których samemu można wybrać bok, nogi i dodatkowe akcesoria. Przykładem takiej kolekcji jest MAXIMUS firmy Meble WAJNERT (zdjęcie obok). Do korpusu fotela można dobrać jeden z czterech rodzajów boków: prosty lub zaoblony, węższy lub szerszy albo też z dodatkową poduchą na podłokietniku. Samemu można zdecydować czy fotel ma mieć nogi drewniane czy chromowane. Dodatkowo do fotela można zamówić wygodny zagłówek, praktyczny stolik i lampkę, która na pewno przyda się do czytania lub pracy. Ostateczny wygląd fotela będzie zależał w dużym stopniu od wyboru obicia, którym może być tkanina lub skóra naturalna.
Podobne możliwości konfiguracyjne dają też kolekcje COMBO  i ROCK&ROLL. W pierwszej wybierać można spośród sześciu rodzajów boków m.in. z wbudowanym, obrotowym stolikiem lub półkami. ROCK&ROLL daje pięć opcji do wyboru, w tym bok w typowo klasycznej stylistyce. Dodatkowo obie kolekcje umożliwiają łączenie dwóch tkanin na jednym meblu, poszerzając tym samym paletę możliwości.

Więcej na temat foteli znaleźć można w najnowszym katalogu firmy Meble WAJNERT lub na stronie www.wajnert.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.