Czerwień – kolor roku 2012

Radość, optymizm, energia. W 2012 roku świat będzie stymulował nas do działania. Właśnie dlatego Kolorem Roku 2012 została Głębia Koralu – nasycona, żywa, soczysta czerwień. Kolor wytypowany został przez Colour Futures™, zespół ekspertów marki Dulux®.

2012 to rok energii, siły, optymizmu i dynamiki. W palecie kolorystycznej cechy te odzwierciedla czerwień, w odcieniu Głębia Koralu. Kolor Roku 2012 jest zarazem kapryśny i poważny, dynamiczny i delikatny. Na całym świecie czerwień ma własną symbolikę. W Chinach oznacza powodzenie, w Indiach to synonim szczęścia oraz zrozumienia w małżeństwie. W Polsce czerwień kojarzona jest z namiętnością.

Jak wiele miałaby znaczeń – zawsze przyciąga uwagę i skupia na sobie spojrzenia innych. Mimo, że jest to barwa niezwykle indywidualna, jedno jest stałe – czerwień zawsze motywuje do działania. We wnętrzach barwa ta stymuluje do zabawy, łączenia jej z innymi kolorami i materiałami.
Głębia Koralu sprawdza się zarówno jako drobny akcent dekoracyjny, jak również barwa dominująca, na całej ścianie.
Ta czerwień jest bardzo plastyczna: może uspokajać lub wzbudzać emocje, jest łagodna lub zdecydowana – wszystko zależy od kolorów, z którymi zostanie zestawiona.

spójrzmy zatem na zdjęcia Dulux poniżej

 

Jeśli szukasz fachowca, który pomaluje Ci mieszkanie, zajrzyj tutaj

 Jeśli szukasz ciekawych dodatków do mieszkania, zajrzyj tutaj.

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.