Strona główna » Czerwień – kolor roku 2012

Czerwień – kolor roku 2012

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Radość, optymizm, energia. W 2012 roku świat będzie stymulował nas do działania. Właśnie dlatego Kolorem Roku 2012 została Głębia Koralu – nasycona, żywa, soczysta czerwień. Kolor wytypowany został przez Colour Futures™, zespół ekspertów marki Dulux®.

2012 to rok energii, siły, optymizmu i dynamiki. W palecie kolorystycznej cechy te odzwierciedla czerwień, w odcieniu Głębia Koralu. Kolor Roku 2012 jest zarazem kapryśny i poważny, dynamiczny i delikatny. Na całym świecie czerwień ma własną symbolikę. W Chinach oznacza powodzenie, w Indiach to synonim szczęścia oraz zrozumienia w małżeństwie. W Polsce czerwień kojarzona jest z namiętnością.

Jak wiele miałaby znaczeń – zawsze przyciąga uwagę i skupia na sobie spojrzenia innych. Mimo, że jest to barwa niezwykle indywidualna, jedno jest stałe – czerwień zawsze motywuje do działania. We wnętrzach barwa ta stymuluje do zabawy, łączenia jej z innymi kolorami i materiałami.
Głębia Koralu sprawdza się zarówno jako drobny akcent dekoracyjny, jak również barwa dominująca, na całej ścianie.
Ta czerwień jest bardzo plastyczna: może uspokajać lub wzbudzać emocje, jest łagodna lub zdecydowana – wszystko zależy od kolorów, z którymi zostanie zestawiona.

spójrzmy zatem na zdjęcia Dulux poniżej

 

Jeśli szukasz fachowca, który pomaluje Ci mieszkanie, zajrzyj tutaj

 Jeśli szukasz ciekawych dodatków do mieszkania, zajrzyj tutaj.

  Jak po przeprowadzce poczuć się "jak u siebie"?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.