Strona główna » Fioletowe ściany – jaka podłoga?

Fioletowe ściany – jaka podłoga?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Fiolet ma wiele odcieni: lawenda, pastelowe purpury, mleczny koktajl z jagód, które tworzą sielankowy lub romantyczny wystrój wnętrza. Fiolety w połączeniu z jaśminem i orchideą polecane są do sypialnia oraz pokoi do nauki.

Fioletowe ściany ładnie komponują się z naturalnymi, drewnianymi podłogami, z lekko sinym zabarwieniem. Sino-fioletowe smugi ma drewno tali, natomiast różowo-fioletowe są podłogi z merbau. Na litych deskach lub jednolamelowych podłogach warstwowych (np. deska barlinecka) bardziej widać te fioletowe odcienie.
Jak zrobiona jest warstwa dekoracyjna deski barlineckiej? Na przykład z drewna merbau jest wykonywana z jednego, dużego fragmentu drewna o wymiarach 18 x 220 cm. Dzięki tak dużym wymiarom pięknie prezentuje się usłojenie i barwa drewna. Merbau to także dobry wybór ze względu na naturalne właściwości techniczne drewna. Deska barlinecka z tego gatunku będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne (wysoka twardość) oraz zmiany wilgotności.
Do fioletowych ścian będzie także pasować jasne drewno – np. bardzo jasna, lekko popielata deska barlinecka grab – na zdjęciu. Stonowany kolor podłogi i jej mała wzorzystość wyeksponują fiolet ścian.
Grab rzadko wykorzystywany jest w aranżacji wnętrz, a szkoda. Naturalna, wysoka odporność na ścieranie sprawia, że drewno to znakomicie sprawdza się w pokojach dziennych, gościnnych i innych wnętrzach reprezentacyjnych domu. Jasna barwa grabu umożliwia wszechstronny montaż podłogi, która może być układana w pomieszczeniach słonecznych, jak i tych z północną ekspozycją.
zdjęcie Barlinek

  Czerń i biel - zawsze modne

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.