Strona główna » Energooszczędne klimatyzatory

Energooszczędne klimatyzatory

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Linia EKO to trzy modele klimatyzatorów, w których zastosowano technologię inwerterową. Takie rozwiązanie sprawia, że w zależności od obciążenia cieplnego urządzenia płynnie dostosowują pracę układu chłodniczego do panujących warunków.

Oszczędność energii w klimatyzatorach?

Gwarantuje to oszczędność energii, której zużycie spada nawet o 30% oraz większą wydajność klimatyzatorów. Poprzez ograniczenie częstotliwości uruchamiania się urządzeń, a tym samym zmniejszenie obciążeń poszczególnych elementów, system inwerterowy zapewnia również dłuższą żywotność jednostek. Dzięki tym cechom klimatyzatory elta z linii EKO są zarówno energooszczędne, jak i zwiększają komfort użytkowania, przede wszystkim poprzez cichszą pracę.

Wszystkie modele linii EKO należą do klasy energetycznej A, co w połączeniu z zastosowanym czynnikiem chłodniczym R410A sprawia, że są to urządzenia ekologiczne. Ponadto istotną zaletą klimatyzatorów elta jest możliwość pracy zimą w temperaturach aż do -15oC. Dzięki temu mogą być one z powodzeniem wykorzystywane jako wsparcie systemu centralnego ogrzewania w chłodniejsze dni. W zależności od powierzchni pomieszczenia marka elta rekomenduje jeden z trzech modeli linii EKO:

  • – EK-09SHEK o mocy chłodniczej 2,5 kW i grzewczej 2,7 kW. Cena 3960 zł
  • – EK-12SHEK o mocy chłodniczej 3,5 kW i grzewczej 3,85 kW. Cena 4280 zł
  • – EK-18SHEK o mocy chłodniczej 5 kW i grzewczej 6 kW. Cena 6540 zł

Urządzenia posiadają dwuletnią gwarancję producenta i są dostępne u przedstawicieli handlowych elta Polska

Firma elta Polska poszerza swoją ofertę o kolejną nowość. Na rynek wprowadzana jest linia EKO – seria energooszczędnych klimatyzatorów wyposażonych w inwerter.

  Klimatyzator ścienny czy przenośny?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.