Strona główna » Dobrze podane – stylowe nakrycia i dekoracje stołów

Dobrze podane – stylowe nakrycia i dekoracje stołów

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Elegancko nakryty stół, stylowe nakrycia i dekoracje to nieodzowny element udanego przyjęcia. Dzięki odpowiednio skomponowanym dodatkom możemy podkreślić charakter spotkania oraz serwowanych potraw, a nawet pobudzić apetyty gości. Jak w prosty sposób stworzyć stylową aranżację stołu?

Eleganckie oraz pomysłowe nakrycie sprawia, że czujemy się bardziej uroczyście i mamy większą ochotę skosztować kulinarnych specjałów. Pamiętajmy o tym w trakcie przygotowań do przyjęcia w naszym domu.
Aranżację stołu najlepiej tworzyć w myśl zasady „od ogółu do szczegółu”. Zaczynamy zatem od wyboru obrusu. W przypadku najważniejszych uroczystości najlepiej sięgnąć po nakrycie w stylowym kolorze – białym, srebrnym lub czerwonym. Przy mniej oficjalnych okazjach możemy wybrać wzory w kwiaty lub inne aplikacje, które urozmaicą całą aranżację. Ciekawy efekt osiągniemy, rozkładając np. same bieżniki w poprzek stołu.
Równie istotna jest dobrze dobrana zastawa. Do wzorzystych obrusów dopasujmy talerze i filiżanki o bardziej subtelnej, jednobarwnej stylistyce i na odwrót. Warto mieć na uwadze, że naczynia i dodatki w ciepłych kolorach, zwłaszcza czerwonym lub pomarańczowym wpływają pobudzająco na apetyt.
Dopełnienie całości stanowią finezyjne dodatki, które mogą nawiązywać np. do pory roku za oknem. Na jesień np. patery w kształcie liści, wianki z suszonych kwiatów, świece w formie dyni czy wazony i lampiony przypominające sowy. Tak oryginalne dekoracje z pewnością zrobią wrażenie na naszych gościach.

Naczynia i dekoracje do kupienia w sklepie Home & You
 

  Kolorowe naczynia i dodatki kuchenne

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.