Strona główna » Dekorowanie ścian: pasy, kwadraty i inne nieszablonowe wzory

Dekorowanie ścian: pasy, kwadraty i inne nieszablonowe wzory

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Znudziła cię monotonia jednobarwnych ścian? Czas więc na wzory. Można odmienić tradycyjne ściany nieszablonowymi dekoracjami – pasy, kwadraty, rośliny… Dekorowanie ścian można zrobić samodzielnie.

Wystarczy nieco kolorów i ciekawy pomysł, aby oryginalne wzory na ścianie zupełnie odmieniły charakter wnętrza.

Jak to zrobić?
Do przeprowadzenia barwnych zmian potrzebna będzie dobra farba emulsyjna (najlepiej w kilku kolorach) oraz małe i średnie pędzle. Z pewnością przyda się także ołówek, taśma malarska oraz folia lub gazety do zabezpieczenia podłogi. W przypadku farby najlepiej zdecydować się na wysokiej klasy emulsję lateksową taką, jak np. Bondex Super Wall. Farba marki Bondex jest odporna na ścieranie oraz zabrudzenia, a także bardzo wydajna. Dodatkowo w jej palecie znaleźć można 28 modnych kolorów.

Barwna szachownica
Osobom lubiącym proste, geometryczne formy z pewnością spodoba się ściana ozdobiona barwną szachownicą. Do jej przygotowania możemy wykorzystać takie kolory, jak „róża”, „szafirek”, „aloes” i „papirus” lub inne dowolnie wybrane przez nas z palety farb Super Wall. Pracę rozpocznijmy od podzielenia wybranego fragmentu ściany na prostokątne pola o zbliżonych rozmiarach (w tym celu możemy sięgnąć po długą linijkę lub składaną miarkę). Powstałą siatkę pokryjmy taśmą malarską w taki sposób, aby brzegi siatki stykały się narysowanymi liniami. Następnie wybrane pola pokryjmy kolorową farbą, po czym ponownie nałóżmy taśmę na brzegach innych pól i pomalujmy je innymi barwami. Czynność powtarzajmy, aż wszystkie pola zostaną pomalowane, a pomiędzy nimi nie będzie białych linii.

Egzotyczna palma
Jeśli jednak marzy nam się odrobina egzotyki we wnętrzu, pomyślmy o ozdobieniu ścian wzorem palmowych liści. Aby uzyskać taki efekt, zróbmy z grubego brystolu duże szablony imitujące wygląd liści. Gotowe szablony przyłóżmy do ściany i delikatnie odrysujmy ołówkiem. Tak powstały wzór możemy bez obaw pomalować emulsją – dobrym wyborem będzie „lukrecja”, „nagietek” lub „słonecznik”. Najlepiej rozpocząć od pokrycia małym pędzelkiem konturów palmowych liści. Następnie sięgnijmy po większy, płaski pędzel i wypełnijmy całość.

Dekoracyjne pasy
na ścianie
Interesujący pomysł na ciekawy, ale stonowany motyw? Dekoracyjne pasy. Aby jest stworzyć potrzebujemy kilku kolorów (np. „czarna malwa”, „jaskier” oraz „krokus” z palety emulsji marki Bondex) oraz fragmentu białej ściany. Pracę rozpocznijmy od wyznaczenia linijką szerokości pasów – dobrze, aby były różne – na dolnej części ściany. Następnie wyznaczmy ich granice za pomocą taśmy malarskiej. Tak powstały szablon pomalujmy wybranymi przez nas kolorami. Kiedy farba wyschnie, oderwijmy delikatnie taśmę. Na jej miejscu pojawią się równe, białe pasy, które doskonale uzupełnią wcześniej naniesione barwy.

  Biel powraca do mieszkań

Więcej pomysłów na: www.dyrup.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.