Strona główna » Biel powraca do mieszkań

Biel powraca do mieszkań

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Biel to najbardziej uniwersalny kolor, który powraca do domów Polaków. Z czego wynika jej popularność? Jak wykorzystać jej potencjał we wnętrzu?

Mocne kolory, takie jak soczyste pomarańcze i nasycone fiolety wciąż są chętnie wybierrane do wnętrz, jednak i biały kolor przeżywa powrót do naszych mieszkań. Coraz częściej przypominamy sobie o bieli i jej zaletach, a jest ich bardzo wiele.
Biały jest niewątpliwie najbardziej uniwersalnym kolorem we wnętrzu. Doskonale komponuje się praktycznie ze wszystkimi innymi rodzinami kolorystycznymi. Połączenie bieli z czernią to najbardziej klasyczna i ponadczasowa kombinacja kolorystyczna. Biały efektownie kontrastuje z innymi kolorami w domu i stanowi dla nich jakby passe-partout, które podkreśla ich naturalne piękno. Biel pasuje nie tylko do minimalistycznych, modernistycznych loftów, ale jest również kwintesencją ciepłego stylu skandynawskiego. Okazuje się, że biel ma dwukrotnie więcej fanów ma wśród mężczyzn niż kobiet.
Powiększa i uspokaja
Bardzo istotną zaletą bieli jest to, że optycznie powiększa malowaną przestrzeń. Kolor biały ma zdolność odbijania światła, a to skutkuje wrażeniem większej powierzchni. To szczególnie dobry kolor do małych i ciemnych mieszkań. Niezmiennie na biało malujemy sufity, dzięki czemu pokój nabiera lekkości i sprawia wrażenie wyższego niż jest w rzeczywistości. Biały we wnętrzu działa na domowników uspokajająco. Jako kolor neutralny nie absorbuje naszej uwagi i pozwala się zrelaksować. Nie bez znaczenia jest fakt, że biel we wnętrzu daje poczucie świeżości i czystości. W takiej atmosferze odpoczywamy szybciej i efektywniej.
Biel jest nudna i szybko się brudzi?
Nie jest prawdą, że białe ściany szybko się nam znudzą. Jak dowodzą badania jest dokładnie na odwrót. O wiele szybciej znużeni jesteśmy intensywnymi kolorami na ścianie. Kolor biały może towarzyszyć nam długie lata i nie będzie budzić naszej irytacji ani znużenia. Inną obawą przed malowaniem ścian na biało jest kwestia utrzymania ich w czystości. Białe wnętrza szybciej się brudzą i jest ryzyko, że będą wyglądały nieestetycznie. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na biel skutecznym rozwiązaniem będzie zastosowanie wysokiej jakości zmywalnych farb do wnętrz. Ściany pomalowane farbą odporną na zmywanie np. Regal Matte Finish W221 marki Benjamin Moore pozwalają na łatwe i szybkie usuwanie zabrudzeń z powłoki malarskiej.
Biel w różnych odcieniach
Na szczęście możemy zapomnieć o czasach, w których klient miał do wyboru farbę białą w jednym odcieniu. Wybrani producenci dostosowali swoją ofertę kolorystyczną do potrzeb klientów i w efekcie proponują farby do wnętrz w bardzo bogatej gamie bieli. Marka Benjamin Moore dysponuje specjalną, bardzo popularną paletą „Off-White Colors” (część wzornika kolorów Color Preview) liczącą 140 odcieni bieli o zróżnicowanej temperaturze. To od charakteru i wystroju wnętrza zależy, jaki odcień bieli będzie prezentować się najlepiej na ścianach. Ciepłemu, eleganckiemu wystrojowi sprzyjać będą kremowe biele white dove OC-17 i elephant tusk OC-8. Do wnętrz, które w zamyśle domowników mają być chłodne i ascetyczne, stworzone są odcienie białego delikatnie przełamane szarością np. paper white OC-55 czy horizon OC-53. Podobny efekt uzyskamy stosując biele z domieszką zimnych błękitów, jak ice mist OC-67 i white ice OC-58. Przytulny charakter wnętrza podkreśli słoneczny biały easter lily OC-126 lub świetlisty windswept OC-94.
Konsultacja i zdjęcia Benjamin Moore

  Nowe farby do malowania w nasyconych kolorach

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.