Strona główna » Dekoracja ściany: scrabble na ścianie

Dekoracja ściany: scrabble na ścianie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
dekoracja ściennna scrabble

Zamiast banalnego obrazka można zrobić samemu dekorację ściany. Np. dowolny napis inspirowany grą scrabble. Scrabble na ścianie – pomysł na własną dekorację

Potrzebne są elementy kwadratowe, na których będą litery i cyfry tworzące napis czy hasło, jakie chcemy mieć w naszym mieszkaniu na ścianie. Takie scrabble mogą być drewniane, ze sklejki czy z pleksi. Te pokazane na zdjęciach są wykonane właśnie z kawałków pleksi.

Do stworzenia dekoracji pokazanej na zdjęciach będą potrzebne:

* panele z pleksi o wymiarach: 18 x 18 cm (ich liczba zależy od liczby liter w wyrazach)
* folia samoprzylepna
* laser krzyżowy (np. Bosch PLL 2) lub poziomnica do wyznaczenia linii poziomych i pionowych na ścianie
* klej do przyklejenia paneli do ściany (pomocne będzie narzędzie do klejenia na gorąco Bosch GluePen)
* ołówek

Jak wykonać dekorację ścienną scrabble?

Krok 1.
Najpierw stwórz projekty liter i cyfr (np. C2, H1) na komputerze. Czcionka powinna być odpowiednio duża – rozmiar liter ok. 400. Następnie wydrukuj litery wraz z cyframi na folii samoprzylepnej i przyklejaj je na panelach z pleksi. Najlepiej, jeśli zostawisz czterocentymetrowe odstępy między krawędziami litery a każdą krawędzią panela.

Krok 2.
Kolejny krok to zamontowanie paneli z literami na ścianie. Aby zrobić to szybko i precyzyjnie, trzeba wyznaczyć linie poziome i pionowe wyznaczając je poziomnicą i rysując ołówkiem na ścianie lub używając lasera krzyżowego np. Bosch PLL 2. Takie urządzenie jest łatwe w obsłudze. Ustawiamy laser tak by był naprzeciwko ściany, po włączeniu laser wyznaczy na ścianie dwie linie – poziomą i pionową jednocześnie. Dzięki temu równo rozmieścisz panele na ścianie. Aby zachować jednakowe odstępy między panelami, użyj ołówka (jak na zdjęciu).

Krok 3.
Ostatni etap to przymocowanie płytek z literami do ściany. Można to zrobić taśmą dwustronną (Dwustronna taśma do mocowania do ściany) lub klejem. Jeśli wybieramy klej, to pomocne będzie narzędzie do klejenia na gorąco Bosch GluePen, który skleja trwale elementy i szybko schnie. Wkłada się do niego wkład klejący, włącza, czeka 15 sekund aż się rozgrzeje, a następnie nakłada kilka kropel kleju na tylną część panelu z pleksi i dociska go do ściany. Postępuj tak samo z kolejnymi panelami, pamiętając o zachowaniu między nimi równych odległości.

  Jaki podatek od wynajmu mieszkania w 2020? Co musimy wiedzieć?

Pomysł i zdjęcia Bosch

Może Cię zainteresować: