Strona główna » Dekoracja ściany: scrabble na ścianie

Dekoracja ściany: scrabble na ścianie

przez pytanieomieszkanie
dekoracja ściennna scrabble

[paragraph]Zamiast banalnego obrazka można zrobić samemu dekorację ściany. Np. dowolny napis inspirowany grą scrabble. Scrabble na ścianie – pomysł na własną dekorację[/paragraph]

Potrzebne są elementy kwadratowe, na których będą litery i cyfry tworzące napis czy hasło, jakie chcemy mieć w naszym mieszkaniu na ścianie. Takie scrabble mogą być drewniane, ze sklejki czy z pleksi. Te pokazane na zdjęciach są wykonane właśnie z kawałków pleksi.

Do stworzenia dekoracji pokazanej na zdjęciach będą potrzebne:

* panele z pleksi o wymiarach: 18 x 18 cm (ich liczba zależy od liczby liter w wyrazach)
* folia samoprzylepna
* laser krzyżowy (np. Bosch PLL 2) lub poziomnica do wyznaczenia linii poziomych i pionowych na ścianie
* klej do przyklejenia paneli do ściany (pomocne będzie narzędzie do klejenia na gorąco Bosch GluePen)
* ołówek

Jak wykonać dekorację ścienną scrabble

Krok 1.
Najpierw stwórz projekty liter i cyfr (np. C2, H1) na komputerze. Czcionka powinna być odpowiednio duża – rozmiar liter ok. 400. Następnie wydrukuj litery wraz z cyframi na folii samoprzylepnej i przyklejaj je na panelach z pleksi. Najlepiej, jeśli zostawisz czterocentymetrowe odstępy między krawędziami litery a każdą krawędzią panela.
Krok 2.
Kolejny krok to zamontowanie paneli z literami na ścianie. Aby zrobić to szybko i precyzyjnie, trzeba wyznaczyć linie poziome i pionowe wyznaczając je poziomnicą i rysując ołówkiem na ścianie lub używając lasera krzyżowego np. Bosch PLL 2. Takie urządzenie jest łatwe w obsłudze. Ustawiamy laser tak by był naprzeciwko ściany, po włączeniu laser wyznaczy na ścianie dwie linie – poziomą i pionową jednocześnie. Dzięki temu równo rozmieścisz panele na ścianie. Aby zachować jednakowe odstępy między panelami, użyj ołówka (jak na zdjęciu).
Krok 3.
Ostatni etap to przymocowanie płytek z literami do ściany. Można to zrobić taśmą dwustronną[zobaczp] Dwustronna taśma do mocowania do ściany[/zobaczp] lub klejem. Jeśli wybieramy klej, to pomocne będzie narzędzie do klejenia na gorąco Bosch GluePen, który skleja trwale elementy i szybko schnie. Wkłada się do niego wkład klejący, włącza, czeka 15 sekund aż się rozgrzeje, a następnie nakłada kilka kropel kleju na tylną część panelu z pleksi i dociska go do ściany. Postępuj tak samo z kolejnymi panelami, pamiętając o zachowaniu między nimi równych odległości.

  Jaki kolor ścian do mebli olcha?

Pomysł i zdjęcia Bosch

Może Cię zainteresować: