Strona główna » Jak szybko odnowić meble kuchenne – okleiny samoprzylepne

Jak szybko odnowić meble kuchenne – okleiny samoprzylepne

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Mamy stare laminowane szafki kuchenne. Nie chcemy ich malować, bo podobno farby do laminowanych mebli są drogie i niestety nie zawsze udaje się skutecznie pomalować fronty. Chcemy szybko odnowić te meble i myślimy o okleinach. Czy można gdzieś kupić okleiny na meble? Ile to kosztuje? Czy można samemu okleić meble?

Okleiny wciąż są w sprzedaży. Jak się okazuje dzięki dużemu wyborowi kolorów i wzorów cieszą się powodzeniem. Można je kupić m.in. w sklepie internetowym Dekornik.pl. Oklejenie mebli laminowanych jest lepszym pomysłem na odnowienie niż malowanie. Rzeczywiście farby do laminowanych mebli są drogie, mają nieprzyjemny zapach podczas malowania i nie zawsze uda się tak odmalować mebel, by wyglądał ładnie.

Jak wybrać dobre okleiny samoprzylepne

Jak wybrać okleiny, które zdadzą egzamin, będą ładnie wyglądać i nie zniszczą się szybko? Okleiny na meble muszą spełniać kilka warunków:
1. Okleina musi być pokryta grubym laminatem, który będzie odporny na niewielkie zadrapania, zarysowania czy zmiany temperatur (kiedy chcemy postawić na oklejonym blacie kubek z gorącą kawą).
2. Wzór okleiny trzeba dobrać do wielkości płaszczyzny. Nie każdy wzór w skali 1:1 nadaje się na małe powierzchnie. Duża ceratowa krata zniknie na frontach szuflad. Zakup okleiny dobrze więc skonsultować ze sprzedawcą.

3. Okleiny mają wzory uniwersalne, jak np. „ceratkowa” czerwono-biała krata czy grochy. Są osoby, które wybierają klasykę gatunku. Ale wymyślna okleina nada meblowi nowy charakter. Stolik z IKEA z blatem w motyle i ten sam stolik z frontem komiksowym to dwa różne meble, do różnych przestrzeni.

Zalety oklein samoprzylepnych

Okleiny na meble wykonane są z grubej folii samoprzylepnej pokrytej laminatem.

  • Okleiny (podobnie jak tapety samoprzylepne) są odporne na działanie mechaniczne i termiczne. Pozwala to oklejać nimi takie powierzchnie jak blaty stołów, szafki kuchenne i łazienkowe, stoliki nocne.
  • Wzór na okleinach to tzw. pattern, co oznacza, że wzór jest zapętlony, powtarzający się. Nie ma ryzyka nieładnego spasowania się grafiki na okleinie. Lewa strona pasuje do prawej, a góra do dołu, dzięki czemu wzór może się powtarzać w nieskończoność.
  • Okleiny kupuje się w określonych wymiarach lub mogą być zrobione na zamówienie.
    Ceny oklein: 135 zł za m2
    Cechy oklein: laminowane, zmywalne, samoprzylepne, przycinane do formatu.

zdjęcia Dekornik

  Jak zmienić wygląd pokoju szybko i tanio?

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.