Strona głowna Aranżacja Salonu Najlepsze sposoby na urządzenie pokoju nastolatka

Najlepsze sposoby na urządzenie pokoju nastolatka

przez pytanieomieszkanie

Urządzając pokój nastolatka, wybierając meble, warto przyjrzeć się ofercie polskiej marki mebli dziecięcych i młodzieżowych Timoore, która podbija świat, oferując kolekcje zapewniające uczniom komfortową przestrzeń zarówno do zabawy, jak i nauki. Design proponowany przez Timoore odzwierciedla nowoczesne spojrzenie na potrzeby współczesnego ucznia. Minimalistyczne bryły z nowoczesnymi, energetycznymi kolorami wibrują, ale co najważniejsze tworzą żywy, wyważony i harmonijny system.

Biurko z kolekcji First z otwieranym blatem, schowkiem na pomoce szkolne, podręcznym piórnikiem i kontenerkiem robi wrażenie nawet na dorosłych, którzy chętnie wybierają ten mebel do swojego gabinetu. Meble z poszczególnych kolekcji Timoora sprawdzą się więc nie tylko w pokoju dziecka czy przestrzeni biurowej, ale również w salonie czy sypialni. Wygrywa różnorodność kombinacji kolorystycznych, niebanalnych wzorów półek i systemów do przechowywania.
Wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak stworzyć dziecku wymarzony pokój?  Stawiajmy przede wszystkim na funkcjonalność mebli  i nie zapominajmy o dostosowaniu poszczególnych elementów  do wielkości pomieszczenia. Odpowiednio dobrane meble i dodatki pobudzają w dzieciach kreatywność, ułatwiają skupienie się na nauce i co najważniejsze, dają  możliwość zaprezentowania za pomocą wystroju swoich pasji. Dzieci powinny mieć odrobinę autonomii. Pozwólmy im  ozdobić ściany plakatami, naklejkami, zdjęciami i innymi młodzieżowymi gadżetami. Po ustawieniu najważniejszych sprzętów zadbajmy o dodatkowe, ułatwiające uczniowi życie: dobrą lampkę, kosz na papiery, magnetyczne panele do przypinania notatek, informacji, wzorów, planu lekcji, zajęć pozaszkolnych czy terminów randek. Przyda się także skrzynia na sprzęt sportowy i zabawki, dzięki której można łatwo i szybko zrobić porządek przed przyjściem kolegów.
Pamiętajmy, że nasze pociechy będą dumne ze sposobu i wysiłku, jaki  wspólnie z rodzicami włożą w stworzenie swojej przestrzeni. Rola konsultanta w sprawie kolorów i kształtów wpływa na kształtowanie się poczucia własnej wartości i uczy podejmowania decyzji.

zdjęcia Timoore więcej na www.timoore.eu

  Pokój nastolatka - jak umeblować

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę