Strona główna » Dąb i jesion w kolorach egzotycznego wenge, zebrano, tali…

Dąb i jesion w kolorach egzotycznego wenge, zebrano, tali…

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Podłogi z dębu i  jesionu szczotkowano, barwiono lub wędzono w taki sposób, że gotowe deski bardziej przypominają egzotyczne posadzki niż europejskie. Wyraziste, bardzo efektowne podłogi z deski barlineckiej.

Jesion Kawa to jednolamelowa podłoga. Deskę o barwie kawy z mlekiem przenikają ciemniejsze słoje, a szczotkowanie eksponuje naturalną strukturę drewna. Podłoga swoją wyrazistą, brązowo-kawową tonacją nawiązuje do egzotycznego zebrano.
Jesion Antic nawiązuje barwą do egzotycznego drewna tali, charakterystyczne usłojenie dla jesionu jest w tym wybarwieniu trochę mniej widoczne, za to na plan pierwszy wysuwają się dekoracyjne przebarwienia i sęki, które dodają uroku tej posadzce.
Kolejna jednolamelowa deska to Dąb Fazowany Olej Czarny. Deska jest czarno-brązowa, a swoim wyglądem do złudzenia przypomina efektowne wenge. Warstwa wierzchnia dębu została poddana barwieniu, a następnie olejowaniu, przez co podłogę można stosować we wnętrzach narażonych na duże natężenie ruchu.
Dąb Espresso (na zdjęciu powyżej) to deska barlinecka fabrycznie postarzana, utrzymana w afrykańskim klimacie. Na niemal niezmienionym kolorze naturalnej, dębowej podłogi znacznie wyraźniej widać bogate usłojenie tego gatunku w brązowym wybarwieniu.
Dąb Wędzony to trzylamelowa podłoga, która może być wielokrotnie cyklinowana i odnawiana w trakcie użytkowania. Ta ciemnobrązowa podłoga daje ogromne możliwości aranżacyjne. Jej piękno dostrzegą zwłaszcza Ci, którzy lubią łączyć ze sobą różne kolory i gatunki drewna.
Trzylamelowa deska Jesion Stock to złocista, bogato usłojona podłoga, która szczególnie korzystnie będzie się prezentować w dostojnych, dobrze oświetlonych wnętrzach. Jest to olejowana podłoga, o  zwiększonej wytrzymałości na duże natężenie ruchu.
Jesion  Kawa ma wyjątkowo wzorzystą i urozmaiconą, beżowo-brązową taflę podłogi.

zdjęcia Barlinek
www.barlinek.com.pl

  Właściwości podłóg olejowanych

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.