Strona główna » Czy czarna ściana jest ładna

Czy czarna ściana jest ładna

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

W damskiej szafie „mała czarna” jest wręcz obowiązkowa, idealna na wiele okazji. W przypadku kolorów ścian czerń używana jest niezwykle rzadko. Kolor elitarny? Tak, ale jakże modny i niezwykle szykowny.

Pośród kolorów farb ściennych czerń zazwyczaj nie jest brana pod uwagę. Nie znajdziemy jej w ofercie produktów w gotowych kolorach, a jedynie tych dostępnych z maszyn barwiących. Bardzo efektowna i pasująca do każdej innej barwy, jest jednak trudna w aranżacji, wymaga dużo światła i przestrzeni.

Czarny jest doskonałym tłem szczególnie dla innych mocnych barw. Poprzez swoje nasycenie doskonale gra z purpurą czy błękitem. Oryginalną aranżację da naprzemienne pomalowanie dłuższych ścian pokoju na czarno, a pozostałych w wybranej żywej barwie, np. w kolorze turkusowym.Ciemna podłoga wzmocni efekt bardzo zmysłowego wnętrza. Wykończeniem aranżacji mogą być meble i dodatki w wyrazistych i intensywnych odcieniach turkusu, różu i zieleni.
Prostszym pomysłem jest pomalowanie jednej ściany na czarno, np. lateksową farbą Joker, marki Tikkurila. Można te ścianę udekorować wzorem (przy użyciu szablonu) w innym intensywnym kolorze, np. fuksji czy limonki.

Na zdjęciu wnętrze urządzone meblami Cobra ustawionymi na tle czarnej ściany – do kupienia meble.meblopol.pl

Aranżacje wnętrz z czarnym kolorem na ścianach wymagają konsekwencji w doborze palety 2-3 barw (głównej i uzupełniających) dla pozostałych elementów wystroju pomieszczenia, tj.: innych ścian, podłogi, tapicerki i dodatków. Ma to szczególne znaczne jeśli decydujemy się na barwy mocne i wyraziste, z którymi czerń prezentuje się z reguły lepiej niż z kolorami pastelowymi.

Co więcej, warto pamiętać, że czarny doskonale wygląda w połączeniu ze szkłem, połyskliwymi powierzchniami i wzorami geometrycznymi.

Farba JOKER Optiva 20
Stopień połysku mat  półmat
Kolorystyka biały + barwy z kart Tikkurila, NCS, RAL
Wydajność 7 – 9 m2 / litr podłoża mało chłonne
10 – 12 m2 / litr podłoża chłonne do 15 m2/ litr
Opakowanie 0,225 l; 0,9 l; 2,7 l; 9 l; 18 l 0,9 l; 2,7 l; 9 l
Cena brutto 38 zł / 0,9 l       (baza A)  34,93 zł / 0,9 l (baza A)

  Wąski przedpokój; jakie kolory

Zdjęcia Tikkurila i meble.meblopol.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.