Strona główna » Czerń w mieszkaniu, czyli wnętrzarski hit

Czerń w mieszkaniu, czyli wnętrzarski hit

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wnętrza w ciemnych kolorach są smutne i depresyjne? To mit! Oto porady, jak wykorzystać czerń w dekoracji.

Czerń pasuje do wszystkiego. To jedna z podstawowych zasad, która nigdy się nie zmienia niezależnie od przemijających trendów. Najlepsi projektanci regularnie wracają do tego koloru i opierają na nim swoje kolekcje.

O prawdziwej sile tej barwy niech świadczy to, że niepodważalnym numerem jeden w garderobie każdej eleganckiej kobiety jest przecież słynna mała czarna. Sukces wspomnianej sukienki wynika z tego, że z czernią można połączyć dowolne dodatki, a ostatecznym efektem i tak będzie pełna harmonia. Naturalnym następstwem popularności tego koloru w świecie mody jest jego coraz częstsza obecność w dekoracjach przestrzeni mieszkalnych. Zobacz, jak możesz wykorzystać czerń w aranżacji wnętrz.

Czerń w mieszkaniu – sypialnia w romantycznych ciemnościach

Sypialnia to miejsce, w którym odprężasz się po całym dniu stresującej pracy. To jednak nie znaczy, że musi być nudna! To także wyjątkowa strefa dla każdej pary, dlatego jej wnętrze powinno wyglądać zachęcająco oraz intymnie. Właśnie w takich sytuacjach na ratunek przychodzi czerń.

Ścianę za łóżkiem pokryj tapetą w tym kolorze. Nie musi być jednorodny, pomyśl o wykorzystaniu różnych odcieni tej barwy, żeby stworzyć wyjątkowy wzór geometryczny albo roślinny – na dekoracji może znaleźć się Twoja własna aranżacja dzięki aplikacji Dec’N’Roll Lotari.

Czarna ściana wprowadzi do sypialni nutkę tajemnicy i ekstrawagancji, a żeby w pełni uwidocznić efekt, przełam jej dominujący charakter dodatkami. Wybierz komplet pościelowy w kolorze nieskazitelnej bieli, a na oknach zamontuj plisowane złote rolety. Kiedy wieczorem będą wpadać do środka ostatnie promienie zachodzącego słońca, we wnętrzu zagości romantyczny nastrój podkreślany tajemniczą czernią.

Czarna elegancja biura

Aranżacja w czerni jest także świetnym wyborem do biura. Popularność czarnego koloru w świecie mody wynika przecież z tego, że ciemne barwy powszechnie kojarzą się z elegancją i klasą. Nadają się zatem idealnie, aby zrobić wrażenie na gościach i klientach, lecz także wprowadzą Cię w nastrój skupienia.

  Czerwony kolor w mieszkaniu

Podobnie jak w sypialni kluczem do właściwego wykorzystania takiego odcienia są kontrasty. Biurko z ciemnego, mahoniowego drewna i fotel z czarnej skóry powinny być doświetlone, lecz nieprzesadnie. Właściwy efekt uzyskasz dzięki roletom dzień i noc, które składają się z naprzemiennie ułożonych warstw tkanin transparentnych i materiałowych, co pozwala na dokładną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Wybierz takie w czerwonym kolorze, który doskonale komponuje się z czernią, a gabinet stanie się wzorcowym przykładem elegancji.

Może Cię zainteresować: