Strona główna » Projekt oświetlenia – nowa aplikacja do samodzielnego projektowania

Projekt oświetlenia – nowa aplikacja do samodzielnego projektowania

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Wybór oświetlenia do nowego mieszkania to wyzwanie dla wyobraźni. Lampa może ładnie wyglądać na zdjęciach w sklepie internetowym, ale jak będzie prezentowała się w salonie?

Odpowiedź na to pytanie może przynieść E-projektant – bezpłatna aplikacja, za pomocą której można wirtualnie „wypróbować” różne modele lamp, wkomponowując je w zdjęcie pomieszczenia.

Klik i światło!

Aplikacja jest wyposażona w dwa moduły: Oprawy oświetleniowe oraz Strumień światła. Z pierwszego modułu warto skorzystać, jeśli chcesz zobaczyć, jak dany model lampy prezentuje się w Twoim pokoju. Wystarczy, że wgrasz zdjęcie pomieszczenia do aplikacji i umieścisz (za pomocą metody „przeciągnij i upuść”) lampę w wybranym miejscu.

Moduł Strumień światła służy do sprawdzenia, jak rozchodzi się światło emitowane przez lampę. Do wyboru masz kilka rodzajów pomieszczeń i kilkadziesiąt modeli oświetlenia: żyrandoli, kinkietów, lamp stojących, taśm LED. Po umieszczeniu lampy w projekcie pojawia się realistyczny obraz rozświetlonego pokoju. To przydatne narzędzie dla osób, które szukają sposobu na podkreślenie nastroju w pomieszczeniu za pomocą odpowiednio rozmieszczonych źródeł światła.

O portalu Zaprojektuj Oświetlenie

Aplikacja jest dostępna na stronie portalu ZAPROJEKTUJ OŚWIETLENIE. Osoby, które urządzają własne mieszkanie, znajdą tam także aplikację Eko-kalkulator, która pomaga wyliczyć, jaki będzie koszt oświetlenia generowany przez dany model lampy. Na stronie są regularnie zamieszczane porady ekspertów i kursy e-learningowe dotyczące doboru oświetlenia.

Aplikacja powstaje dzięki realizacji projektu „Zaprojektuj oświetlenie – innowacyjny portal do samodzielnego projektowania oświetlenia”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 8.1). Więcej informacji na temat programu na stronie www.poig.gov.pl.

logo UE

  LED świecą 35 000 godzin

Może Cię zainteresować: