Strona główna » Warto wiedzieć o lodówkach

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez lodówki, która chroni żywność i pozwala schłodzić napoje w gorące dni. Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki mają szereg dodatkowych funkcji, które są bardzo przydatne w codziennym użytkowaniu. Wolno stojące lodówki są w wielu kuchniach traktowane jako atrakcyjny element dekoracyjny.

Odpowiedni model lodówki dla ciebie

W zależności od aranżacji kuchni, możemy wybrać chłodziarko-zamrażarkę wolno stojącą lub do zabudowy. Należy pamiętać, że zabudowywać można tylko modele specjalnie do tego przeznaczone. Mają one odpowiednio skonstruowaną wentylację, co sprawia, że nadają się do wmontowywania w meble kuchenne bez ryzyka uszkodzenia zarówno samego urządzenia, jak i mebli. Lodówki do zabudowy mają także specjalne płaskie drzwi, przystosowane do zamontowania na nich frontu. Chłodziarki wolno stojące są dostępne w różnych kształtach oraz kolorach (przeważa jednak biały lub inox).

Klasa energetyczna lodówki

Przy zakupie chłodziarki na pewno warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia. Klasa A staje się standardem. Na rynku dostępne są już modele o klasie energetycznej A+, A++ oraz A+++, które zużywają odpowiednio o 20%, 40% czy 60% mniej energii.

Przydatne funkcje w lodówkach

Chłodziarko-zamrażarki coraz częściej stają się urządzeniami wielofunkcyjnymi. Możemy dzięki nim kruszyć lód z kostkarki, nalewać wodę z dozownika czy chłodzić szampana na specjalną okazję w barku chłodziarki. Przed ostateczną decyzją warto przyjrzeć się układowi wnętrza, rozmieszczeniu półek, szuflad i balkoników. Dodatkowe funkcje oferowane w wybranych modelach mogą znacznie zwiększyć komfort użytkowania.

* System No Frost dzięki osuszaniu oraz wymianie powietrza zapobiega osadzaniu się szronu na widocznych elementach wyposażenia wnętrza oraz na produktach. Wnętrze lodówki jest wentylowane. Roztapianie szronu i odprowadzenie skroplin również odbywa się automatycznie. Lodówki bezszronowe nie wymagają rozmrażania. Ich wadą jest jednak zbyt niska dla dłuższego przechowywania produktów świeżych wilgotność w komorze chłodziarki.

  Dom jednorodzinny zamiast mieszkania

* System Fresh Frost Free – zapewnia lepsze warunki przechowywania żywności niż tradycyjne urządzenia bezszronowe. Podwójny obieg powietrza TwinTech, osobny dla chłodziarki i zamrażarki, sprawia, że żywność w chłodziarkach nie ulega przesuszeniu. Zastosowane rozwiązania przeciwdziałają wysuszaniu produktów i wzajemnemu przenikaniu się ich zapachów.
* Powłoka antybakteryjna, zawierająca jony srebra, zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów nawet wtedy, gdy dany produkt ulegnie przeterminowaniu lub zepsuciu.

* Funkcje szybkiego chłodzenia i mrożenia – zastosowane odpowiednio w chłodziarce i zamrażarce pozwalają na czasowe obniżenie temperatury w urządzeniu, aby szybciej schłodzić lub zamrozić produkty.

* Alarm otwartych drzwi informuje o niedomkniętych drzwiach po upływie ok. 2 min. – to zapobiega pozostawieniu niedomkniętych drzwi na dłuższy czas i nie dopuszcza do podniesienia temperatury wewnątrz lodówki.

konsultacja i zdjęcia:

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.