Strona główna » Nowoczesne meble kuchenne; co sądzą o nich projektanci

Agnieszka Daszewska – architekt, projektant z wieloletnim doświadczeniem dzieli się swoimi opiniami na temat pokazanych kuchni – kuchni nowoczesnych, kolorowych, otwartych na salon. Zabudowy kuchenne są do kupienia w Castoramie.

Nowoczesna biała kuchnia

Kuchnia na zdjęciu powyżej ma modny biały kolor frontów. Jest prosta, bez niepotrzebnych ozdobników. Kapitalne jest zawieszenie górnych szafek! To coś całkiem nowego w aranżacji, takie skoki wysokości. Wygląda niczym klawiatura fortepianu. Ciekawe rozwiązanie do nowoczesnej kuchni.

Bardzo dobry żółty kolor ściany zastosowałabym także na drugiej ścianie. Dobrym pomysłem jest pomalowanie na czarno ściany kominowej. Użyto tu farby, na której można pisać jak na tablicy kredą!

Czarny zlewozmywak z dopasowaną czarną baterią, do tego czarne siedzisko stołka barowego – wszystko to wskazuje na dobrą, przemyślaną aranżację, którą z przyjemnością zaadaptowałabym do własnej kuchni.

Nowoczesna grafitowa kuchnia

Nowoczesna grafitowa kuchnia

Zaletą tej kuchni jest piękny szary kolor frontów. Absolutnie rewelacyjny. Bardzo mi się podoba.
W zestawieniu z antracytową glazurą i zieloną, oliwkową ścianą wygląda bardzo dobrze.

Wadą tej aranżacja jest złe rozplanowanie poszczególnych funkcji. Zasada jest prosta: lodówka > zlewozmywak > kuchenka. Obrazowo mówiąc – oznacza to kolejność czynności, które standardowo wykonujemy w kuchni: wyjmujemy produkty z lodówki, myjemy i przygotowujemy w zlewie lub obok zlewu na blacie, a następnie władamy do garnka i gotujemy na płycie grzejnej.

Każde krzyżowanie się tych dróg jest nieergonomiczne i skutkuje większym zmęczeniem podczas prac kuchennych. W tej kuchni lodówka jest zabudowana po prawej stronie (zielona ściana), natomiast zlew jest po środku zabudowy na wprost, a płyta grzejna jest zamontowana obok, po prawej stronie.

  Biało czarna kuchnia

Zaś praktycznym rozwiązaniem jest biały półwysep, który służy jako dodatkowy blat roboczy, ale przede wszystkim pełni funkcję stołu. Dopasowanie zielonego koloru hokerów (wysokich stołków barowych) do koloru lampy wiszącej na stołem „spina” miejsce do posiłków.

Nowoczesna kuchnia w mocnym fioletowym kolorze

Nowoczesna kuchnia w mocnym fioletowym kolorze

Kuchnia z fioletowymi frontami jest ładna i sprawi przyjemność każdemu miłośnikowi tego modnego koloru. Pasują do tego wszystkie odcienie szarości, biel i srebro. Jednak unikałabym koloru pomarańczowego, który tu pojawił się na stołku i misce. Do fioletu w odcieniu oberżyna, w jakim są fronty mebli kuchennych, najlepsza jest jasna zieleń – na dodatkach, naczyniach i doniczkach z ziołami.

Nowoczesna czarna kuchnia

Nowoczesna czarna kuchnia

Tak kuchnia wydaje się być idealna. Bardzo elegancka, a jednocześnie skromna. Szafki bez uchwytów, zamykane na tzw. samodomyk czy click-clack, tworzą piękną gładką płaszczyznę. Białe błyszczące ściany dodają jeszcze więcej szyku tej kuchni. „Zielone jabłuszko” jest idealnym kolorystycznym dodatkiem do tej monochromatycznej kuchni.

Fronty szafek i blat kuchenny są w tym samym czarnym kolorze. W takiej sytuacji blat może być z konglomeratu czy granitu w czarnym kolorze lub z czarnej płyty laminowanej.By nie zaburzać równej płaszczyzny zabudowy kuchennej zastosowano tu okap podszafkowy, niemal niewidoczny.

Komentarz: Agnieszka Daszewska architekt archemia.office@gmail.com

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.