Strona główna » Beże i brązy – dobre zestawienie

Beże i brązy – dobre zestawienie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Odcienie brązów i beżów to niezawodna recepta na subtelny klimat w mieszkaniu. Wystarczy połączyć je z oryginalnymi dodatkami i innymi żywymi barwami, a stworzymy nowoczesne wnętrze.

Beże i brązy budują ciepłą atmosferę i pozytywną energię wnętrza, sprawiając jednocześnie, że przestrzeń wydaje się być bardzo uporządkowana. Ściany w tych kolorach współgrają z innym barwami, podkreślając je. Jak twierdzi Carl D’Aquino, amerykański projektant wnętrz, aranżacja odcieniami beżu i brązu może być bardzo oryginalna – wystarczy połączyć je z nietuzinkowymi kolorami, np. z pomarańczowo-czerwonym czy różem arbuza.

Ponieważ są to kolory „lekkie", same w sobie nie tworzą wyrazistego charakteru wnętrza i dopiero w połączeniu z meblami, innymi barwami oraz dekoracjami determinują jego klimat.
Dobrym pomysłem jest wykorzystanie brązów w połączeniu z odcieniami zieleni, w towarzystwie sprzętów i dekoracji wykonanych z drewna i lnu. Zestawienie naturalnych barw i faktur da nam w efekcie wnętrze o „ekologicznym” charakterze. 
Połączenie brązu z głębokim fioletem, szarością lub rdzawą czerwienią stworzy natomiast pomieszczenie, które będzie odbierane jako oryginalne i eleganckie.
Natomiast kolor beżowy nosi w sobie ciepło brązów i chłód bieli. Lekką, subtelną przestrzeń barwa ta  tworzy w towarzystwie odcieni fioletu lub różu. Odcienie beżowego, nawiązując do kolorów dzikiej natury, można także swobodnie łączyć z odcieniami zielonego, brązowego  lub pomarańczowego.  Jeśli dołączymy elementy wykończenia, np. w kolorze cytrusów, wnętrze nabierze bardziej dynamicznego charakteru.

Wybór odcieni beżu i brązu znajdziemy w ofercie kolorystycznej farby Optiva 5, marki Tikkurila. Optiva 5 jest lateksową farbą akrylową o matowym wykończeniu, która dobrze kryje, łatwo się rozprowadza i szybko schnie. Wysoka jakość farby sprawia, że zabrudzenia mogą być wyczyszczone przy pomocy wilgotnej szmatki. www.tikkurila.pl

OPTIVA 5 – stopień połysku mat; wydajność do 15 m2/ l
Opakowanie 0,9 l; 2,7 l; 9 l; 18 l
Cena 28,97 zł / 0,9 l (baza A)

zdjęcia Tikkurila

  Kolor żółty - jak na nas działa

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.