Strona główna » Meble rozkładane – do sypialni i pokoju dziennego

Meble rozkładane – do sypialni i pokoju dziennego

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Łóżko, rozkładana kanapa, a może narożnik? Przed takim wyborem stajemy, kiedy decydujemy się na kupno mebla do sypialni lub wielofunkcyjnego pokoju dziennego.

Jeśli śpimy w pokoju wielofunkcyjnym, powinniśmy zdecydować się na sofę lub narożnik z funkcją spania. Nie znaczy to wcale, że w tej sytuacji musimy zrezygnować z komfortu jaki gwarantuje tradycyjne łóżko. Właściwie zaprojektowane materace, funkcjonalne systemy rozkładania i poręczne pojemniki na pościel to elementy, które gwarantują wygodę.

Rozkładane kanapy i sofy, oprócz popularnych mechanizmów rozkładania przypominających np. metalowy stelaż łóżka polowego, mają też stosowany bardzo łatwy w rozkładaniu mechanizm zwany włoskim. Meble wyposażone w ten system mają dużą powierzchnię spania, którą stanowi jednoczęściowy, gruby materac sprężynowy (kolekcja ONTARIO – zdjęcie obok). 
W kompletach narożnikowych stosowany jest zwykle system segmentowego wysuwania materaca, w którym najpierw wysuwa się wózek, a następnie unosi się leżysko (narożnik MAXIMUS – zdjęcie poniżej). Takie modele sof narożnych wyposażone są często w skrzynię pościelową. 

Kiedy sypialnia jest oddzielna i stanowi strefę, w której przede wszystkim śpimy i odpoczywamy, wybierzmy klasyczne rozwiązanie jakim jest  łóżko. W dostępnych na rynku kolekcjach, m.in. firmy Meble WAJNERT, znajdziemy łóżka z różnej wysokości zagłówkami, wykonanymi z płyty drewnopodobnej (kolekcja ABELLA – zdjęcie poniżej) lub obite dekoracyjną tkaniną (łóżko SUNSET – zdjęcie poniżej). Wygodne materace sprężynowo piankowe o uniwersalnej, średniej twardości, dostępne są w rozmiarach 80×200, 90×200, 140×200, 160×200 i 180×200 cm. Dodatkowo, wybrane modele łóżek (np. BIANCA – zdjęcie poniżej) wyposażone są w pojemniki na pościel. Dostęp do nich ułatwiają nowoczesne, podnośniki gazowe, dzięki którym metalowy stelaż z materacem unosi się z lekkością. Uzupełnieniem wyposażenia sypialni mogą być inne meble z tej samej kolekcji, jak np. szafy garderobiane, lustra, komody, stoliki nocne czy toaletki.

Konsultacja i zdjęcia Meble WAJNERT
www.wajnert.pl

  Dobierz brodzik do swoich potrzeb

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.