Strona główna » Dobierz brodzik do swoich potrzeb

Brodziki różnią się między sobą kształtem i wymiarami. Najpopularniejsze są półokrągłe, kwadratowe i prostokątne. Mają boki o długości 80 cm, jednak bywaja i bardzo duże 180 cm. Większość to brodziki akrylowe, ale są i mineralne.

Zaletą brodzików półokrągłych jest fakt, że zajmują mniej miejsca niż brodziki kwadratowe i prostokątne. Te z kolej są bardziej uniwersalne, bowiem można je montować w narożniku, we wnęce czy przy ścianie. Różnorodność kształtów brodzików pozwala je dopasować do kształtu łazienki, a także do ceramiki i mebli.

Design kontra funkcjonalność

Standardowe wymiary brodzików to najczęściej 80×80 cm, 90×90 cm lub 100×100 cm (kwadratowe i półokrągłe). W ofercie firmy Sanplast są także brodziki znacznie większe – nawet do 180 cm, dzięki temu dostosujemy je do każdej, nawet nietypowej kabiny prysznicowej. Różnica między 80- a 90-centymetrowym brodzikiem to tylko 10 cm, a jednak w praktyce okazuje się, że te 10 cm bardzo poprawia komfort kąpieli. Dlatego 80-centymetrowe brodziki montujmy tam, gdzie naprawdę nie ma żadnej możliwości wygospodarowania miejsca na większą kabinę prysznicową.
Nie bez znaczenia jest także głębokość brodzików. W ostatnim czasie popularność zyskały płytkie brodziki (kilka cm głebokości) – ciekawe wzorniczo, nowoczesne. Jednak znów powraca wątek praktyki – taki płaski brodzik zda egzamin w łazience, gdzie jest również wanna. Szczególnie w domach, gdzie mieszkają dzieci, osoby strasze. Zwolennikom głebszych modeli z pewnością przypadną do gustu brodziki serii Eko Plus i Classic firmy Sanplast – mają nawet 36 cm głebokości.

Nie tylko akryl
Kwestią, na którą należy zwrócić uwagę kupując brodzik, jest materiał, z którego został wykonany. Prym wiodą modele z akrylu sanitarnego. Są one lekkie, gładkie i stosunkowo niedrogie, a dodatkowo montaż i pielęgnacja nie stwarzają problemów. Dużym powodzeniem cieszą się także oferowane m.in. przez Sanplast brodziki z odlewów mineralnych serii Space Mineral oraz Free Mineral. Sa bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia i estetyczne. Mają gładką powierzchnię przyjemną w dotyku, nie odbrawiają się oraz uniemożliwiają rozwój bakterii.

  Kolor mebli do pastelowych ścian w pokoju dziecka

zdjęcia i konsultacja Sanplast

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.