Strona główna » Bateria jednouchwytowa – najlepsza do kuchni

Bateria jednouchwytowa – najlepsza do kuchni

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Zlewozmywak i bateria – urządzenia niezbędne w kuchni. Jaką baterię kuchenną wybrać – jednouchwytową czy z dwoma pokrętłami? W praktyce najlepiej zdaje egzamin jednouchwytowa. Dlaczego? Bateria jednouchwytowa pozwala szybko wyregulować strumień oraz temperaturę wody.

W kuchni najpraktyczniejsza jest nie tylko jednouchwytowa bateria, ale i obrotową lub wyciąganą wylewką. Na przykład stojąca bateria kuchenna Sigma z oferty Grupy Armatura ma wyciąganą wylewkę, co usprawnia prace kuchenne. Wyciągana wylewka to funkcjonalne rozwiązanie – wylewka ma ergonomiczne przedłużenie w postaci elastycznego węża. Zastosowanie wyciąganej wylewki ułatwia zmywanie naczyń o niestandardowych wymiarach, napełnianie wodą dużych naczyń, wysokich garnków i butelek. Wyciągana wylewka pozwala precyzyjnie operować strumieniem wody, utrzymać zlewozmywak w nienagannej czystości i wyeliminować efekt rozpryskiwania wody.

Dla miłośników designu – baterie kuchenne Gamma i Delta

Gamma i Delta z oferty Grupy Armatura to stojące, jednouchwytowe baterie kuchenne z obrotową wylewką. Posiadają wyrazistą linię i wysoką wylewkę, ułatwiającą wykonywanie kuchennych czynności. Elementami charakterystycznymi baterii zlewozmywakowych Gamma i Delta są charakterystyczne uchwyty. Zostały zaprojektowane tak, by odpowiadały kierunkom najnowocześniejszego wzornictwa. Zastosowany pojedynczy uchwyt umożliwia szybką regulację strumienia przepływu oraz temperatury wody.
Ceny – Sigma – ok. 615 zł; Gama – ok. 474 zł; Delta – ok. 461 zł.

Bateria do małej kuchni i pod okno

Są modele baterii kuchennych z wylewka obracająca się o 360 stopni. To np. bateria Kludi Scope. W małych kuchniach, gdzie miejsca wystarczy tylko na jednokomorowy zlewozmywak, świetnie sprawdzi się funkcja obrotu wylewki w zakresie 360º. Można dzięki temu manewrować baterią i mieć wygodny dostęp do komory zlewozmywaka. Dodatkowo długa wylewka o odpowiednim kącie nachylenia ułatwia nalewanie wody. Z kolei wersja ze złączem Bajonett umożliwi zamontowanie zlewozmywaka nawet pod oknem kuchennym. Bateria jest składana – gdy będziemy chcieli otworzyć okno, wystarczy wyciągnąć baterię z cokołu i położyć ją na blacie, nie będzie wtedy blokować okna.

zdjęcia – Franke, Grupa Armatura, Kludi

  Nowa bateria kuchenna Franke Alessia

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.