Strona główna » Zwierzęta do mieszkania – na które się zdecydować?

Zwierzęta do mieszkania – na które się zdecydować?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
kot w mieszkaniu

Wiele egzotycznych zwierząt domowych jest kompaktowych, spokojnych i nie wymaga przestrzeni na zewnątrz. Niektóre z nich są tak samo zabawne i kochające jak tradycyjne zwierzęta domowe, takie jak psy czy koty. Najlepsze zwierzęta do mieszkania nie przeszkadzają sąsiadom ani nie niszczą domu. Zapoznaj się z kilkoma egzotycznymi zwierzętami domowymi i dowiedz się, dlaczego są one odpowiednie do mieszkań. Jakie zwierzęta do mieszkania wybrać?

Zwierzęta do mieszkania

Fretki

Fretki uwielbiają bawić się z ludźmi i między sobą. Aby dostosować się do ich figlarnej natury, zapewnij im dużą klatkę. Doskonale sprawdzają się w mieszkaniach, ponieważ przesypiają większość dnia, kiedy właściciel jest poza domem. Są to ciche stworzenia, ale również lubią się ukrywać i wpadać w kłopoty. Musisz się upewnić, że Twój dom jest zabezpieczony przed fretkami, aby zapobiec ucieczkom lub niebezpiecznym kryjówkom (np. w piekarniku).

Apartamenty są często doskonałym miejscem do trzymania fretek. Podczas nieobecności będziesz trzymał je w klatce, ale kiedy będziesz w domu, będziesz chciał wypuścić fretkę na zewnątrz, a nawet małe mieszkanie zazwyczaj zapewnia im wystarczająco dużo miejsca do biegania i odkrywania. Ponadto, mieszkania zapewniają bezpieczne środowisko. Zazwyczaj mają tylko jedno wejście, więc fretka ma mniej okazji do ucieczki.

Chomiki

klatka dla chomika

Umowy najmu mieszkań, w których nie ma zwierząt domowych, zazwyczaj pozwalają na chomiki, a one są idealnym zwierzęciem domowym, ponieważ nie wymagają dużo miejsca. Są ciche, czyste, łatwe w utrzymaniu i nie gubią się. Większość alergików może żyć komfortowo z chomikiem w domu.

Chomiki są łatwe do oswojenia przy regularnym obchodzeniu się z nimi. Wszystko, czego potrzebuje chomik to klatka wyposażona w kółko do ćwiczeń, przedmioty do gryzienia, chłonną ściółkę, kryjówkę, jedzenie i wodę.

  Hello Kity na panelach do pokoi dziecięcych

Myszoskoczki

Podobnie jak chomiki, myszoskoczki są popularnymi małymi zwierzętami domowymi, które nie wymagają dużo miejsca. Możesz trzymać więcej niż jednego w tej samej klatce. Myszoskoczki są o wiele bardziej aktywne niż chomiki, więc mogą okazać się bardziej interesujące jako zwierzęta domowe, a także są mniej skłonne do drażnienia.

Choć małe, te małe zwierzęta domowe mogą stworzyć duży bałagan. Będziesz musiał regularnie czyścić ich klatkę, jak również wszelkie podłoże lub jedzenie, które wyrzuciły z klatki. Myszoskoczki są stworzeniami społecznymi, więc wolą żyć w parach.

Świnki morskie

Świnki morskie pragną socjalizacji i są zazwyczaj łatwe w obsłudze. Wydają dźwięk „sapania” jako wokalizację, ale nie jest on na tyle głośny, aby przeszkadzał sąsiadom w mieszkaniu. Ich pomieszczenia są również rozsądnych rozmiarów. Doceniają czas poza klatką, aby się socjalizować, odkrywać i bawić.

Świnki morskie mogą być szkolone w domu! To dobra wiadomość, jeśli podoba Ci się pomysł, aby dać Twoim świnkom morskim własny pokój lub dostęp do dużej części salonu, ale obawiasz się, że wszędzie będą miały swoje odchody. Szkolenie nie jest zbyt wymagające i może wzmocnić więź między Tobą a Twoimi świnkami morskimi.

zwierzęta do mieszkania - świnka morska

Szynszyle

Szynszyle są małymi gryzoniami o figlarnych osobowościach – mogą żyć od 10 do 20 lat. Są dobrymi mieszkańcami, ponieważ są czyste i stosunkowo bezzapachowe. Są nocne, więc jeśli nie ma cię w domu w ciągu dnia, nie będą za tobą tęsknić.

Szynszyle są trzymane jako zwierzęta domowe dopiero od stosunkowo niedawna, a eksperci wciąż uczą się, jak najlepiej się nimi opiekować. Nie ma jednego „idealnego” sposobu opieki nad szynszylami, pod warunkiem, że spełniasz ich potrzeby. Szynszyle są dość płochliwe i jako zwierzęta domowe nadają się raczej dla dorosłych i starszych dzieci.

  Czekolada w salonie

Owady i pajęczaki

Pająki zdecydowanie nie są małymi zwierzętami domowymi dla osób o ograniczonej wrażliwości, chociaż dobrze sobie radzą w małych pomieszczeniach, ponieważ można je trzymać w niewielkim zbiorniku. Nie mają one takich samych potrzeb ruchowych jak większe zwierzęta i w większości przypadków nie muszą wchodzić z Tobą w interakcje.

Niektóre owady i pajęczaki, które są powszechnie trzymane jako zwierzęta domowe to hodowle mrówek, stonogi afrykańskie, tarantule, modliszki, skorpiony cesarskie i karaluchy madagaskarskie.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.