Strona główna » Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach?

Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
mieszkania

Wiele osób mając w planach zakup własnego mieszkania, zastanawia się co by było lepsze – mieszkanie w centrum, czy też na obrzeżach? Wiele natomiast powinno zależeć od tego, jaki tryb życia na co dzień prowadzimy. Bowiem, jeżeli jesteśmy osobami imprezowi i lubiącymi często spotykać się towarzysko to zdecydowanie najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zakup mieszkania w centrum.

Natomiast, jeżeli preferujemy ciszę i spokój to powinniśmy wybrać mieszkanie na obrzeżach. Dzięki temu będziemy mogli w odpowiedni sposób wypocząć po pracy. Również będziemy mieli sposobność do tego, aby mieć większą styczność z naturą. Dlatego też to tylko od nas zależy, co byłoby dla nas bardziej odpowiednie.

Spis treści porady

Zalety i wady płynące z mieszkania w centrum?

Mieszkanie w centrum wiąże się z wieloma kluczowymi korzyściami. Do nich można przede wszystkim zaliczyć takie kwestie jak: wysoka dostępność sklepów, dostępność ośrodków kultury, szeroka dostępność lekarzy w pobliżu, nieograniczone możliwości, jak również dostępność komunikacji miejskiej.

Z kolei, jeżeli chodzi o wady to można do nich zaliczyć między innymi: duże korki, wysokie ceny nieruchomości, zła jakość powietrza, ograniczony dostęp do terenów zielonych, jak również hałas.

mieszkanie w centrum

Trzeba również zaznaczyć przede wszystkim to, że mimo tych wszystkich wad nie powinniśmy jednocześnie bagatelizować pozostałych zalet. Należy bowiem pamiętać, że mieszkania w centrum z całą pewnością docenią takie osoby, które są aktywne, stosunkowo młode i chcą czerpać garściami wszystko co najlepsze z życia. Bowiem w centrum osoby takie będą miały wysoką dostępność do restauracji, klubów oraz siłowni.

Zalety i wady płynące z mieszkania na obrzeżach?

W przypadku mieszkania na obrzeżach do głównych zalet można przede wszystkim zaliczyć takie kwestie jak: bliskość natury, możliwość odpoczynku, jak również spokój i większa prywatność. Natomiast do wad można zaliczyć w szczególności: potrzeba dojazdów do pracy, jak również możliwość w wystąpienia w okresie zimowych problemów związanych z odśnieżaniem dróg.

  Kolor paneli i mebli do sypialni

Trzeba tutaj również zaznaczyć przede wszystkim to, że zakup mieszkania na obrzeżach ma szczególny sens, jeżeli dana miejscowość ma do 200 tysięcy mieszkańców. Gdyż wtedy nie występuje większy problem związany z dojazdem do centrum danego miasta, a równocześnie korki w takiej miejscowości nie są także zbyt powszechnym zjawiskiem. Należy również zaznaczyć, że w takich rejonach budynki mieszkalne są budowane w sposób dość równoległy. Wobec tego rozwiązanie takie daje wiele komfortu. Jest to więc doskonały wybór przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, którzy szukają spokoju od miejskiego zgiełku, który niektóre osoby może przytłaczać.

mieszkanie na obrzeżach miasta

Czym kierować się przy zakupie mieszkania?

Otóż, przy zakupie mieszkania powinniśmy się w głównej mierze kierować naszymi potrzebami, ale musimy w tej kwestii brać również pod uwagę nie tylko to, czego my oczekujemy, ale też czego oczekują nasi najbliżsi, jeżeli założyliśmy już naszą własną rodzinę. Wtedy pod uwagę powinniśmy brać dogodną lokalizację szkoły, przedszkola, a nawet dobrej opieki medycznej. W związku z tym ilość aspektów składających się na zakup mieszkania jest dość złożona.

Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach – Podsumowanie

Zarówno mieszkanie w centrum danego miasta, jak również na jego obrzeżach wiąże się z różnorodnymi korzyściami, ale także z pewnymi minusami. Wobec tego powinniśmy w dokładny sposób przeanalizować, jakie rozwiązanie byłoby dla nas najbardziej odpowiednie. Mieszkanie na obrzeżach z pewnością na dłuższą metę nie sprawdzi się w stosunku do osób, które lubią prowadzić towarzyski tryb życia, ponieważ częste dojazdy do centrum miasta mogą okazać się dla takiego grona osób dość uciążliwe w perspektywie przyszłościowej.

Natomiast rozwiązanie takie bardzo dobrze sprawdzi się w stosunku do osób, które cenią sobie spokój i ciszę, jak również lubią przebywać w towarzystwie terenów zielonych. Ceny mieszkań na obrzeżach mogą także przyciągać te osoby, które chciałyby zakupić lub wynająć mieszkanie za niższą cenę.

  Kolory wnętrz; jak działają na nas kolory

Może Cię zainteresować:

2 komentarze

Mirko

Wszystko zależy oczywiście od ceny nieruchomości. Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi.

odpowiedz
Sylwia

Ja tam wolę na obrzeżach, trochę spokoju i natura na wyciągnięcie ręki.

odpowiedz

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.