Strona główna » Zabezpiecz drewno egzotyczne

Zabezpiecz drewno egzotyczne

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Drewno egzotyczne cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Ze względu na swoje właściwości mechaniczne i fizyczne pozwala na stosowanie go wszędzie tam, gdzie potrzebne są materiały o wysokiej trwałości, niestandardowym rysunku i odcieniu.

Czy deski egzotyczne nadają się na podłogi?

Egzotyczne piękno należy umieć dobrze zabezpieczać, by móc się cieszyć jego urokiem przez długi czas. Drewno gatunków egzotycznych, poza trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jest szczególnie cenione ze względu na swoje niepowtarzalne i niespotykane wśród polskich gatunków usłojenie oraz paletę barw i odcieni.

Drewno egzotyczne to paleta od drzew bardzo ciemnych jak jatoba, lapacho, merbau, przez zbliżone do dębu, iroko i tauari, po jaśniejsze gatunki, doussie i bambus, możemy swobodnie wybierać i aranżować wnętrza.

Nowość na polskim rynku preparatów do ochrony i dekoracji drewna, Domalux Exotic Primer, jest lakierem podkładowym wiążącym, stworzonym do drewna egzotycznego.

Z lakierem poliuretanowym Domalux Classic Połysk tworzy doskonały duet, zapewniając drewnianym podłogom jedyne w swoim rodzaju efekty dekoracyjne. Lakier ten nie tylko podkreśli i wyeksponuje szlachetną egzotykę struktury drewna, ale uczyni ją doskonalszą i trwalszą; wydobędzie prawdziwą esencję natury, której nie widać gołym okiem i utrwali ją na wieki.

– Niektóre gatunki drewna pochodzącego z regionów tropikalnych posiadają w swojej strukturze znaczne pokłady substancji oleistych i garbników – tłumaczy Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich – Stosowanie preparatów do ochrony i dekoracji drewna bez odpowiedniego podkładu stwarza ryzyko powstania pęknięć i nierówności na podłożach lakierowanych, czyli tzw. „skórki pomarańczowej”.

Jaki lakier podkładowy?

Lakier podkładowy Domalux Exotic Primer jest bardzo wydajnym (litr na 10 m2), szybkoschnącym preparatem, który zapobiega ciemnieniu drewna i wzmacnia jego strukturę przez stabilizację luźnych cząstek. Ponadto minimalizuje wypłukiwanie olejków eterycznych i garbników z drewna, przez co zachowuje powierzchnię drewnianą w stanie niezmienionym przez długie lata. Stosując podkład Domalux Exotic Primer oszczędzamy, ponieważ po jego aplikacji zużycie lakierów nawierzchniowych jest znacznie mniejsze. Podkład można nakładać pędzlem, wałkiem oraz blachą parkieciarską.

  Podłogi w stylu rustykalnym - deska barlinecka Vintage

Cena brutto: 104 zł (opakowanie o pojemności 5L)
Dostępne opakowania: 1 litr i 5 litrów

Zdjęcia Dekoral

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.