Zabezpiecz drewno egzotyczne

Drewno egzotyczne cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Ze względu na swoje właściwości mechaniczne i fizyczne pozwala na stosowanie go wszędzie tam, gdzie potrzebne są materiały o wysokiej trwałości, niestandardowym rysunku i odcieniu.

Egzotyczne piękno należy umieć dobrze zabezpieczać, by móc się cieszyć jego urokiem przez długi czas. Drewno gatunków egzotycznych, poza trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jest szczególnie cenione ze względu na swoje niepowtarzalne i niespotykane wśród polskich gatunków usłojenie oraz paletę barw i odcieni.

Drewno egzotyczne to paleta od drzew bardzo ciemnych jak jatoba, lapacho, merbau, przez zbliżone do dębu, iroko i tauari, po jaśniejsze gatunki, doussie i bambus, możemy swobodnie wybierać i aranżować wnętrza.

Nowość na polskim rynku preparatów do ochrony i dekoracji drewna, Domalux Exotic Primer, jest lakierem podkładowym wiążącym, stworzonym do drewna egzotycznego.

Z lakierem poliuretanowym Domalux Classic Połysk tworzy doskonały duet, zapewniając drewnianym podłogom jedyne w swoim rodzaju efekty dekoracyjne. Lakier ten nie tylko podkreśli i wyeksponuje szlachetną egzotykę struktury drewna, ale uczyni ją doskonalszą i trwalszą; wydobędzie prawdziwą esencję natury, której nie widać gołym okiem i utrwali ją na wieki.
– Niektóre gatunki drewna pochodzącego z regionów tropikalnych posiadają w swojej strukturze znaczne pokłady substancji oleistych i garbników – tłumaczy Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich – Stosowanie preparatów do ochrony i dekoracji drewna bez odpowiedniego podkładu stwarza ryzyko powstania pęknięć i nierówności na podłożach lakierowanych, czyli tzw. „skórki pomarańczowej”.

Lakier podkładowy Domalux Exotic Primer jest bardzo wydajnym (litr na 10 m2), szybkoschnącym preparatem, który zapobiega ciemnieniu drewna i wzmacnia jego strukturę przez stabilizację luźnych cząstek. Ponadto minimalizuje wypłukiwanie olejków eterycznych i garbników z drewna, przez co zachowuje powierzchnię drewnianą w stanie niezmienionym przez długie lata. Stosując podkład Domalux Exotic Primer oszczędzamy, ponieważ po jego aplikacji zużycie lakierów nawierzchniowych jest znacznie mniejsze. Podkład można nakładać pędzlem, wałkiem oraz blachą parkieciarską.

Cena brutto: 104 zł (opakowanie o pojemności 5L)
Dostępne opakowania: 1 litr i 5 litrów

Zdjęcia Dekoral

0 komentarzy

    Brak komentarzy!

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tej porady!

    Pozostaw odpowiedź

    Only registered users can comment.