Strona główna » Wypożyczenie sprzętu budowlanego, czy zakup własnego? Podpowiadamy, kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni i czy to się opłaca

Wypożyczenie sprzętu budowlanego, czy zakup własnego? Podpowiadamy, kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni i czy to się opłaca

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
wysięgnik

Remont i prace naprawcze to zadania, z którymi mierzą się wszyscy klienci prywatni. Takich realizacji podejmują się również mniejsze oraz większe firmy. Przedsiębiorstwa działające w kraju bądź poza jego granicami, mają przed sobą do wykonania złożone realizacje, wymagające zastosowania profesjonalnego sprzętu. Każda z tych grup klientów potrzebuje niezawodnych w działaniu sprzętów, maszyn, urządzeń i narzędzi. Nie zawsze ich zakup jest opłacalny. W wielu przypadkach zdecydowanie lepiej postawić na wynajem.

Wypożyczenie sprzętu budowlanego – kiedy warto

Wynajem sprzętu budowlanego jest opłacalny dla klientów indywidualnych oraz firmowych, choć nie w każdym przypadku. Kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni? Przede wszystkim, gdy w grę wchodzi użytkowanie przez krótki czas urządzeń, narzędzi bądź maszyn, których zakup oraz transport byłyby zbyt drogie.

Na powyższe rozwiązanie mogą postawić użytkownicy prywatni, którzy samodzielnie realizują niektóre prace związane z budową domu. Ponadto w przypadku przeprowadzania prac remontowych oraz naprawczych.

Przedsiębiorstwa na co dzień zajmujące się budowami, ale i drobnymi zadaniami związanymi z remontami lub naprawami, także skorzystają na usługach, które oferują wypożyczalnie sprzętu budowlanego. Niektóre zadania wymagają tylko jednorazowego zastosowania wybranej maszyny lub urządzania. Kupno to często koszty rzędu kilku tysięcy złotych i więcej. Do tego trzeba doliczyć transport, organizację miejsca na przechowywanie, budżet przeznaczony na ewentualne naprawy, kolejno niezbędne przeglądy okresowe czy konserwację. Wynajem to jedynie ułamek tych kosztów i brak kłopotów związanych z naprawami, przechowywaniem czy przeglądami.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego, która stanowi duży park maszynowy i może zaoferować dostępność profesjonalnych urządzeń, w tym do budowy dróg, to rozwiązanie dla dużych przedsiębiorstw. O ile firma o zasięgu krajowym, ale i międzynarodowym mogłaby pozwolić sobie na wydatek związany z zakupem danego sprzętu, o tyle dokładając do tego koszt transportu maszyn, opłacalność znacznie spada.

  Jak dobrać kolor okien do wnętrza?

Warunki wypożyczenia – jakie są?

Warunki wypożyczenia określa ogólny dokument oraz regulamin, które są indywidualnie przygotowane przez każdą firmę. Klienci mogą w nich znaleźć informacje dotyczące dostępności czy lokalizacji sprzętów, warunków związanych z wynajem, zwrotem, użytkowaniem, dodatkowymi kosztami oraz ubezpieczeniem.

Średnie koszty wypożyczenia w zależności od sprzętu

Wynajem narzędzi budowlanych to średnie koszty rozpoczynające się od kilkudziesięciu złotych za dobę – za wypożyczenie drobnych urządzeń. Większe gabarytowo, wielofunkcyjne sprzęty i maszyny przeznaczone do złożonych realizacji, mogą kosztować powyżej 100 zł za dobę wypożyczenia. Najdroższy jest wynajem profesjonalnych maszyn budowlanych. W takim przypadku trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu nawet kilkuset złotych za dobę.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – czy to się opłaca i komu?

Wynajem urządzeń budowlanych, narzędzi lub maszyn opłaca się zarówno klientom firmowym, jak i prywatnym. Można oczekiwać niższych kosztów związanych z wypożyczeniem, ale i transportem. Poza tym liczy się brak konieczności wydzielenia pieniędzy na koszty wynikające z eksploatacji, w tym naprawy czy przeglądy.

Odbiorca powinien się zapoznać z cenami wypożyczenia wybranych sprzętów. Uwzględnić okres, na jaki ma opiewać wynajem, a także konieczność transportu, ponadto regularność korzystania z danych artykułów. Dzięki temu uda się oszacować, kiedy i jaki sprzęt będzie warto wypożyczyć.

Polecana w Polsce wypożyczalnia

W Polsce istnieje kilka popularnych i cenionych wypożyczalni sprzętów budowlanych. Wśród nich znalazła się firma Renta, której szczegółową ofertę można znaleźć na stronie. Wypożyczalnia Renta może się pochwalić zarówno szeroką ofertą skierowaną do wszystkich odbiorców, jak i dostępność usług dodatkowych, w tym ubezpieczeniem i aplikacją do zarządzania wynajmem.

Zarówno zakup sprzętu budowlanego, jak i jego wypożyczenie to koszty, ponadto zalety oraz wady. Porównując jednak ceny zakupu wybranych urządzeń i narzędzi, okazuje się, że wynajem w zdecydowanej większości przynosi przede wszystkim oszczędności.

  Drzwi przesuwane nie tylko do szafy

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.