Strona główna » Inwestycja w luksusowe apartamenty – czy to się opłaca?

Inwestycja w luksusowe apartamenty – czy to się opłaca?

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
Inwestycja w nieruchomości

Zakup nieruchomości był do tej pory bardzo opłacalnym posunięciem, jednak przez pojawienie się COVID-19, nasuwa się pytanie czy inwestowanie w luksusowe apartamenty jest nadal opłacalne? Okazuje się, że rynek dóbr luksusowych jest mniej wrażliwy na spowolnienia gospodarcze, jak mówi Tomasz Wiśniewski, partner w KPMG w Polsce. Nieruchomości nadal będą alternatywną inwestycją kapitału, zwłaszcza, że oprocentowanie lokat bankowych może niedługo spaść do 0.5 proc. W jakie lokale warto więc inwestować?

Apartamenty wyjątkowe w świetnej lokalizacji

Eksperci zgodnie twierdzą, że przy wyborze apartamentu premium ogromną rolę odgrywa lokalizacja. Najlepiej jeśli nieruchomość ma widok na tereny zielone, zabytki, akweny czy inne atrakcje związane z danym miastem. Świetną lokalizacją są centra miast, dlatego bardzo dobrym pomysłem jest kupno apartamentów w Warszawie. Idealnym miejscem jest również linia brzegowa, np. w Trójmieście. Nic dziwnego, że stare budynki i kamienice zostają poddane renowacji. Mają one wartość materialną i ogromne znaczenie kulturowe. Poza tym, centra miast są mocno nasycone zabudową i nie ma miejsca na stawianie nowych budynków.

Lokale z udogodnieniami

Wybierając apartament do zakupu, warto sprawdzić dostępne udogodnienia. Niezbędnymi elementami w budynku są: winda, ochrona, garaż podziemny, recepcja czy klimatyzacja. Nieopodal nieruchomości powinny znajdować się najważniejsze węzły komunikacyjne miasta oraz najważniejsze atrakcje. Ogromną zaletą będzie sprawna komunikacja z centrami kulturalnymi (teatrami, muzeami, operami). Najemcami takich apartamentów są osoby zamożne, dlatego warto sprawdzić czy niedaleko lokalu znajdują się prestiżowe przedszkola i szkoły. Apartament uważany za luksusowy musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim mieć widoczny podział pomieszczeń na strefę dzienną i nocną, posiadać doświetlenie światłem dziennym, minimalną wysokość 2.9 m i zabezpieczenie przed hałasem.

  Łazienka marzeń – luksusowa i komfortowa

Kto najczęściej jest najemcą apartamentów premium?

Luksusowe apartamenty w centrum miasta wynajmują często biznesmeni będący w delegacji. Duże korporacje często same wynajmują apartamenty premium dla swoich klientów biznesowych lub pracowników. Takie lokale wybierają również zagraniczni turyści i zamożni Polacy, którzy nie chcą wydawać milionów na zakup nieruchomości. Nie da się ukryć, że grupa docelowa jest wąska i specyficzna. Mimo wszystko, zawsze znajdzie się osoba chętna zamieszkać w apartamencie premium.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.