Strona główna » Wynajmiesz lub sprzedajesz mieszkanie – Home staging

Wynajmiesz lub sprzedajesz mieszkanie – Home staging

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Home staging, o którym mowa, powinien poznać każdy, kto zamierza zarobić na sprzedaży lub wynajmie nieruchomości.
Inwestowanie w nieruchomości jest od lat znanym i dość bezpiecznym sposobem lokowania oszczędności. Często zdarza się, że statystyczny Polak sprzedaje mieszkanie, dom lub zamienia je na większe lub w innej lokalizacji, a zatem bierze udział w grze na rynku nieruchomości. – Warto zastanowić się przed sprzedażą lub wynajmem nieruchomości, co można zrobić, aby nie tylko nie stracić na transakcji, ale zarobić i uzyskać najlepszą cenę – home staging jest odpowiedzią na ten dylemat – mówi Agata Balińska – łódzka projektantka wnętrz, zajmująca się home stagingiem, a więc przygotowywaniem nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu.

Chcesz wynając lub sprzedać – od czego zacząć?
– Pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać, kiedy zamierzamy sprzedać lub wynająć nieruchomość jest sprawdzenie cen rynkowych wynajmu oraz sprzedaży dla podobnych nieruchomości. – Dokonanie analizy rynku jest prostsze niż kiedykolwiek, gdyż wystarczy przejrzeć oferty rynku pierwotnego oraz wtórnego na portalach internetowych, zwracając uwagę na kryteria: metrażu, ilości pomieszczeń, lokalizacji, roku powstania budynku, a także wyposażenia wnętrza – mówi Agata Balińska.
Kolejnym krokiem jest wycena własnej nieruchomości. A teraz dobra wiadomość – cena, którą możemy uzyskać może być nawet 10-20% wyższa! Jak tego dokonać?

Home staging – o co w tym chodzi?
Aby zrozumieć, na czym polega home staging, należy zauważyć, że zakup mieszkania lub domu jest wyjątkowo ważną decyzją w życiu człowieka. Zwykle dokonują jej młodzi ludzie, poszukujący swojego miejsca, pierwszego własnego domu. – Podpowiadam swoim klientom, że ich zadaniem przed sprzedażą nieruchomości jest wyeksponowanie możliwości mieszkania, przedstawienie ciekawych rozwiązań oraz jego zalet – mówi projektantka. Większość ludzi, pomimo tego, że decyzja o zakupie nieruchomości jest trudna i kosztowna, dokonuje jej pod wpływem emocji, dlatego tak ważne jest zaaranżowanie wnętrza i podniesienie dzięki temu wartości nieruchomości.

Kilka zasad home stagingu
Istnieje kilka zasad do wprowadzenia od zaraz, które podniosą wartość mieszkania:
– Pierwsze wrażenie jest niezmiernie istotne, zatem niedopuszczalne jest zapraszanie potencjalnych klientów do nieposprzątanego lokalu.
– Warto też odmalować ściany, wyprać dywany lub wykładziny, dokonać drobnych napraw, usunąć z pola widzenia większość osobistych rzeczy, a także postarać się o miły zapach wnętrza – to są inwestycje rzędu kilkuset złotych, które przełożą się nie tylko na wyższą cenę sprzedaży lub wynajmu, ale również mogą znacząco przyspieszyć transakcję.
– Klienci powinni czuć, że wchodzą do swojego przyszłego mieszkania lub domu – zatem powinni mieć wrażenie, że wnętrze będzie łatwo dostosować do ich potrzeb, że jest w nim miejsce na ich osobiste przedmioty. Należy sprawić, aby uwierzyli, że lokal, który im prezentujemy idealnie odpowiada ich wymaganiom.
– Można również zdecydować się na większe zmiany, ale wtedy warto skorzystać doradztwa. Fachowcy, tacy jak projektant wnętrz zajmujący sie home stagingiem pomogą urządzić wnętrze, organizują ekipę remontową.
 

  Jaki podatek od wynajmu mieszkania w 2020? Co musimy wiedzieć?

zdjęcia www.balinska-wnetrza.pl

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.