Strona główna » Wygodne szafki otwierane inaczej

Wygodne szafki otwierane inaczej

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Szafki kuchenne otwierane do góry, rozsuwane fronty czy podświetlane witryny to elementy, które pozwalają na szybki dostęp do artykułów, których potrzebujemy. W kuchni Torino marki Mebel Rust szafki otwierają się jak luk bagażowy w samolocie…

Nowoczesne tendencje w projektowaniu kuchni zakładają, że kuchnia oprócz funkcjonalności powinna być też ozdobą domu.

W kuchni Torino zastosowany został system zabudowy niszy międzyszafkowej z zintegrowanymi w meblach prowadnicami. Można w niej schować wszystkie rzecz, które normalnie stałyby na blacie. W kuchni Torino górne szafki kuchenne otwierają się niczym luk bagażowy na pokładzie samolotu.
– Istnieje wiele mechanizmów mających zastosowanie do frontów szafek wiszących, front uchylny (otwierający się do góry) to jedna wielu propozycji. Z punktu widzenia ergonomii bardzo dobrym rozwiązaniem jest front „przesuwany do góry”, który w kuchni Torino jest w szafkach umieszczonych nad piekarnikami. Pociągając za stalowy uchwyt, powodujemy że drzwi wysuwają się do przodu, a następnie podnoszą się równolegle do korpusu szafki ponad górny wieniec mebla, łagodnie hamując na samym końcu unoszenia. Po pociągnięciu w dół drzwi łagodnie opadają i powoli dociskają się do mebla.

www.rust.com.pl

  Półki do szafek narożnych

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.