Strona główna » Więcej niż klamki

Więcej niż klamki

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Oferta rynkowa uchwytów i klamek bardzo urozmaicona. Nie trudno się w niej pogubić. Szukając rozwiązań do domu warto przyjrzeć się propozycjom firmy GAMET. GAMET stawia na ciekawe wzornictwo, wysoką jakość i nietypowe cechy.

Uchwyty, relingi oraz gałki z serii ASEPTIC LINE doskonale komponują się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi wnętrzami, a przy tym dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii powłoki galwanicznej posiadają szczególne właściwości. Minimalizują ryzyko wystąpienia alergii kontaktowej na nikiel i chrom, Są także odporne na rozwój niebezpiecznych bakterii takich jak: Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa oraz Klebsiella pneumoniae, Enterococcus faecalis.

Zarówno odporność powierzchni akcesoriów ASEPTIC LINE na rozwój wyżej wymienionych bakterii, jak również brak niklu i chromu w powłoce galwanicznej tych produktów potwierdziły badania.
Warto uzmysłowić sobie skalę zjawiska cywilizacyjnego, jakim jest skłonność do alergii kontaktowych. Na nikiel uczulonych jest 8 procent dzieci i 13 procent dorosłych . To aż 65 milionów ludzi w Europie. W wyniku kontaktu osoby uczulonej z tym metalem pojawiają się świąd, zaczerwienienie skóry, obrzęk, grudki i pęcherzyki oraz złuszczanie. Ponieważ raz nabytej alergii kontaktowej nie da się pozbyć, pozostaje nam unikanie czynnika ją wyzwalającego lub leczenie jej objawów.

Właściwości produktów ASEPTIC LINE to nie tylko odpowiedź na problemy osób ze skłonnością do alergii kontaktowych. Akcesoria z tej serii mają także działanie bakteriobójcze na groźne dla zdrowia drobnoustroje, powodujące m.in. zakażenia dróg moczowych, biegunki, zapalenie płuc oraz zakażenia szpitalne. Powierzchnia detali ASEPTIC LINE jest także odporna na rozwój bakterii wywołujących m.in. zatrucia pokarmowe.
O zastosowaniu uchwytów, relingów czy gałek ASEPTIC LINE powinni pomyśleć zwłaszcza producenci mebli oraz hurtownie meblowe. Zaopatrują oni w akcesoria meblowe tak klientów indywidualnych, jak i klientów instytucjonalnych reprezentujących szpitale, przychodne, apteki czy hotele. Warto bowiem pamiętać, że klienci i personel miejsc użyteczności publicznej są szczególnie narażeni na kontakt z groźnymi dla zdrowia drobnoustrojami. Oferta ASEPTIC LINE to także idealne rozwiązanie na wyposażenie mebli dla szkół i przedszkoli, gdyż w trosce o dobro najmłodszych zapewnia im bezpieczny i higieniczny kontakt z produktem.

  Drzwi do kabiny - szklane czy z tworzywa?

Akcesoria meblowe ASEPTIC LINE dostępne są w trzech wykończeniach galwanicznych: satynowym (WB00S), szczotkowanym (WB00R) i błyszczącym (WB00P).
zdjęcia: GAMET

Chcesz dobrać klamkę do drzwi? Zajrzyj tutaj

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.