Strona główna » Trawertyn można zrobić samemu…

Trawertyn można zrobić samemu…

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jest wapienny tynk ścienny wyglądający jak kamień naturalny. Palladiano Travertino firmy Rival imituje klasyczny trawertyn. Można położyć na każdej ścianie.

Palladiano Travertino to dekoracyjny tynk mineralny (wapienny) w proszku, tworzący fantazyjne imitacje trawertynu na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Stylistyka wzorów, ich intensywność i kolorystyka uzależnione są od inwencji wykonawcy. Gotowy tynk Palladiano Travertino można pomalować dowolną farbą do ścian.

Wydajność produktu uzależniona jest od grubości nałożonej na ścianę warstwy tynku i wynosi od 0,5 do 1 m²/kg (przy dwuwarstwowej aplikacji). Palladiano Travertino dostępny jest w opakowaniu 20 kg.

Jak to zrobić – krok po kroku

Podłoże musi być suche, czyste i odpylone, odtłuszczone. Powierzchnię należy zagruntować podkładem kwarcowym Isolmur Quartz i odczekać ok. 12 godzin. Następnie 20 kg proszku Palladiano Travertino mieszamy z  ok. 5 l wody, do uzyskania konsystencji jednolitej masy szpachlowej. Przydatność przygotowanej w ten sposób masy wynosi maks. 1 godzinę. Masę Palladiano Travertino należy nałożyć cienką warstwą przy użyciu metalowej pacy i rozprowadzić równomiernie na powierzchni. Po upływie ok. 12 godz. należy nanieść następną warstwę w celu wyrównania powierzchni. Następnie na półsuchej warstwie należy wykonać wzór za pomocą szpachelki i wygładzić całą powierzchnię metalową pacą.

Do uzyskania ostatecznego efektu dekoracyjnego i kolorystycznego wykorzystać można rozmaite techniki dekoracyjne. Cena produktów:
• tynk Palladiano Travertino – 598 zł / 20 kg
• podkład kwarcowy Isolmur  Quartz –  36 zł / litr

Dystrybutorem produktów Rival jest B.M. Polska www.bmpolska.com

Zdjęcia Rival

  Farba niezwykle trwała

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.