Strona główna » Taśmy LED – jak je zastosować podpowiada Darek Stolarz

Taśmy LED – jak je zastosować podpowiada Darek Stolarz

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Zastanawiasz się, jak efektownie i ekonomicznie odmienić wnętrze mieszkania? Zobacz pięć rad Darka Stolarza jak rozświetlić wnętrze za pomocą profili GLAX i taśm LED. Aluminiowe profile do taśm LED pasują do każdego stylu, a mnogość modeli pozwala na montaż zarówno w podwieszanym suficie, jak i różnego rodzaju meblach.

Taśmy LED oraz profile GLAX stwarzają duże możliwości aranżacyjne. Sam decydujesz o formie profilu i barwie światła, którym oświetlisz wnętrze. Jakie pomysły na ich wykorzystanie ma znany z telewizyjnych wnętrzarskich programów Darek Stolarz.

LED jako główne źródło oświetlenia

Zastosuj taśmę LED jako element podkreślający geometrię pomieszczeń. Taśmę LED możesz zamontować w podwieszanych sufitach w przeznaczonych do tego profilach. Operując barwą światła, możesz nadać pomieszczeniu unikatowy charakter lub podkreślić jego styl – radzi Darek Stolarz. Możliwe jest sterowanie oświetleniem za pomocą pilota, dzięki czemu dokonujemy zdalnej zmiany barwy i natężenia światła. Jak wybrać barwę światła

Doświetl obszary robocze

Często zdarza się, że obszary, na których pracujemy na co dzień nie są dostatecznie oświetlone. Szczególnie w małych pomieszczenia takich, jak spiżarnie czy kuchnie występują miejsca, w których przyda się dodatkowe źródło światła. W GTV jest kilka rodzajów profili LED – wpuszczane, nabudowane, kątowe. Wykorzystując ich właściwości i parametry możemy oświetlić blat roboczy na wiele sposobów.

Podświetlenie taśmą LED

Podświetl mebel

Podświetlenie dużej szafy czy meblościanki to sposób na nierozjaśnienie wnętrza. – W przypadku tego typu mebli, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie profilu drążkowego lub nabijanego na krawędź – radzi Darek Stolarz. Źródło światła naturalnie „wtopi się” w mebel, a pomieszczenie zyska nowy wygląd.

  LED – oświetleniowe rozwiązanie przyszłości

Zwiększ bezpieczeństwo domowników… światłem

Instalując profile i taśmy LED możesz oświetlić obszary, po których poruszanie się, szczególnie nocą, może być niebezpieczne. Podświetlenie schodów, progów, czy korytarza to nie tylko oryginalny pomysł na aranżację przestrzeni, ale sposób na ułatwienie starszym osobom, dzieciom poruszania się po mieszkaniu. Oznaczenia na LED

Wyeksponowane dekoracje

W każdym wnętrzu znajdują się dekoracje warte wyeksponowania. Łatwo to zrobić właśnie oświetleniem. – Bardzo praktycznym i efektownym rozwiązaniem są profile nabijane dwustronnie na krawędź mebla, którymi oświetlisz aż dwie przegrody w witrynie mebla. Efekt końcowy zależy od Twojego pomysłu i inwencji twórczej, zatem nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcenie do eksperymentowania – zachęca Darek Stolarz.

Więcej inspiracji na:
facebook.com/stolarz.darek.wardziak/
facebook.com/GTVakcesoria/

Może Cię zainteresować: