Strona główna » Szarość w pełni – czyli szare okna w modzie

Szarość w pełni – czyli szare okna w modzie

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Szare okna coraz częściej stosuje się w architekturze. Lubiane za klasę, elegancję, za swoją neutralność zdobywają coraz więcej zwolenników. Na zewnątrz pięknie wtapiają się w elewację, natomiast wewnątrz idealnie pasują do nowoczesnych aranżacji , w których kolor szary jest wszechobecny.

Wybierając szare profile okienne, warto zwrócić uwagę czy są one barwione w całości czy też posiadają tylko zewnętrzne folie w kolorze. Różnica jest widoczna wtedy, gdy okno jest otwarte. VEKA wprowadziła na polski rynek profile Sofline 82 w nowej wersjiz szarym nośnikiem obustronnie foliowanym. Dzięki temu okno jest jednolite, elegancko wykończone, spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów, dbających o każdy szczegół. Barwione w masie PCW podnosi estetykę okien.
VEKA Softline 82 to nie tylko szary kolor, ale i najwyższa jakość.

Mają wielokomorową konstrukcję klasy A, a to najwyższa klasa profili okiennych.

Najnowszym eleganckim wykończeniem profili okiennych jest wersja VEKA Spectral, oferowana w kilku odcieniach szarości – zobacz film:

7 komór w profilu ramy i 6 komór w profilu skrzydła umożliwia osiągnięcie bardzo niskiego współczynnika przenikania ciepła.

Z „ciepłą” szybą o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/(m²K) całe okno będzie miało współczynnik około Uw=0,9 W/( m²K). Co istotne, wartości poniżej 1 W/( m²K) to doskonały parametr, więc takie okna można stosować nie tylko w domu energooszczędnym, ale nawet pasywnym.

Profile VEKA Softline 82 o grubość 82 mm mają trzy uszczelki, a można też zastosować dodatkową środkową (MD), co jeszcze bardziej obniży zużycie energii i koszty ogrzewania . Dodatkowo uszczelka środkowa poprawia izolacyjność akustyczną okna.
Profile VEKA Softline 82 stosuje się do produkcji nie tylko okien, ale i drzwi tarasowych.

Białe okna to klasyka, zaś szare okna są nowoczesne, eleganckie i nieszablonowe.

  Nowoczesne i minimalistyczne kabiny prysznicowe walk-in i ich zalety

Może Cię zainteresować: