Strona główna » Płyty ścienne – łatwy sposób na wykończenie ścian

Płyty ścienne – łatwy sposób na wykończenie ścian

przez pytanieomieszkanie

[paragraph]Jeżeli szukasz sposobu na szybką metamorfozę ścian, ale nie chcesz zwyczajnej malowanej ściany ani tapety, to warto poznać panele ścienne Kerradeco.[/paragraph]

System ścienny marki VOX o nazwie Kerradeco pozwala na dokonanie błyskawicznej, a jednocześnie spektakularnej przemiany wnętrza.

Kolekcja Kerradeco to 20 wzorów podzielonych na 3 kolekcje – Wood Line, Stone Line i Textile. Płyty pozwalają na aranżację wnętrz utrzymanych w różnorodnej stylistyce – od klimatów loftowych, przez rustykalne i skandynawskie, aż po minimalizm. Nawiązują one do naturalnych materiałów wykończeniowych, bądź stanowią zupełnie nowatorską, ciekawą graficznie propozycję. Marka VOX zadbała nie tylko o realistyczny efekt wizualny, ale również o wierne odwzorowanie faktury poszczególnych materiałów. W ofercie znajdziemy dekory oddające charakter naturalnego kamienia (Stone Ivory w kolorze złamanej bieli; śródziemnomorski Stone Misty; nowoczesny Stone Moon; elegancki, ciemny Stone Anthracite; luksusowo prezentujący się Marble Botticino), drewna (ciepły, koniakowy Wood Brandy; bielona deska Scandinavian Wood; postarzany Wood Vintage), czy betonu (Loft Rusty o strukturze postarzanej blachy; przypominający beton szalunkowy Loft Concrete). Designerzy opracowujący portfolio marki pokusili się także o bardziej odważne wzornictwo — w kolekcji znajdziemy szkocką kratę (Scotch) czy układający się w obraz-fresk (wzór Art ).

Na ściany i jako ścianka działowa

Płyty Kerradeco są wykonane z tworzywa polimerowego, które jest bardzo trwały (10 lat gwarancji), a zarazem bezpieczne dla zdrowia. Montaż systemu jest łatwy i szybki, nie wymaga uciążliwych tzw. mokrych prac, dzięki czemu metamorfozę wnętrza możemy przeprowadzić bez specjalnych przygotowań. Co ciekawe, z pomocą KERRADECO można nie tylko wykończyć powierzchnię starych, wymagających odświeżenia ścian, ale również zbudować ściankę działową (produkt jest atrakcyjną alternatywą dla płyt gipsowo-kartonowych). Wystarczy lekki stelaż, by cieszyć się pomieszczeniem zorganizowanym w całkowicie nowy sposób.

Parametry techniczne płyt Kerradeco gwarantują wysoki komfort ich codziennego użytkowania. Płyty składają się z dwóch warstw: spodniej – spienianej, która gwarantuje wytrzymałość na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne oraz warstwy wierzchniej – twardej, odpornej na zarysowania, która daje wyczuwalną w dotyku teksturę oraz naturalny wygląd. Powierzchnie płyt są łatwo zmywalne, dzięki czemu bardzo higieniczne. Płyty zwiększają także izolację akustyczną pomieszczenia.

  3 ciekawe pomysły na kreatywne zastosowanie tablicy korkowej w domu

Montaż płyt

  • brak potrzeby przygotowania ścian
  • wystarczą standardowe narzędzia stolarskie
  • łatwe docinanie płyt, brak pylenia
  • sposób łączenia paneli: za pomocą systemu pióro-wpust
  • możliwy samodzielny montaż (długie płyty, system pióro-wpust, proste listwy wykończeniowe)
  • możliwość montażu przy użyciu listew wykończeniowych lub bez

Opcje montażu:
– za pomocą kleju (jeśli ściana na to pozwala) – na stabilne, gładkie podłoże (beton, płytki, płyta karton-gips)
– na stelaż drewniany lub aluminiowy – umożliwia niwelację krzywizny ścian

Więcej informacji: www.vox.pl oraz www.kerradeco.com

Może Cię zainteresować: