Strona główna » Płyty ścienne – łatwy sposób na wykończenie ścian

Płyty ścienne – łatwy sposób na wykończenie ścian

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Jeżeli szukasz sposobu na szybką metamorfozę ścian, ale nie chcesz zwyczajnej malowanej ściany ani tapety, to warto poznać panele ścienne Kerradeco.

System ścienny marki VOX o nazwie Kerradeco pozwala na dokonanie błyskawicznej, a jednocześnie spektakularnej przemiany wnętrza.

Kolekcja Kerradeco to 20 wzorów podzielonych na 3 kolekcje – Wood Line, Stone Line i Textile. Płyty pozwalają na aranżację wnętrz utrzymanych w różnorodnej stylistyce – od klimatów loftowych, przez rustykalne i skandynawskie, aż po minimalizm. Nawiązują one do naturalnych materiałów wykończeniowych, bądź stanowią zupełnie nowatorską, ciekawą graficznie propozycję. Marka VOX zadbała nie tylko o realistyczny efekt wizualny, ale również o wierne odwzorowanie faktury poszczególnych materiałów.

W ofercie znajdziemy dekory oddające charakter naturalnego kamienia (Stone Ivory w kolorze złamanej bieli; śródziemnomorski Stone Misty; nowoczesny Stone Moon; elegancki, ciemny Stone Anthracite; luksusowo prezentujący się Marble Botticino), drewna (ciepły, koniakowy Wood Brandy; bielona deska Scandinavian Wood; postarzany Wood Vintage), czy betonu (Loft Rusty o strukturze postarzanej blachy; przypominający beton szalunkowy Loft Concrete). Designerzy opracowujący portfolio marki pokusili się także o bardziej odważne wzornictwo — w kolekcji znajdziemy szkocką kratę (Scotch) czy układający się w obraz-fresk (wzór Art ).

Na ściany i jako ścianka działowa

Płyty Kerradeco są wykonane z tworzywa polimerowego, które jest bardzo trwały (10 lat gwarancji), a zarazem bezpieczne dla zdrowia. Montaż systemu jest łatwy i szybki, nie wymaga uciążliwych tzw. mokrych prac, dzięki czemu metamorfozę wnętrza możemy przeprowadzić bez specjalnych przygotowań. Co ciekawe, z pomocą KERRADECO można nie tylko wykończyć powierzchnię starych, wymagających odświeżenia ścian, ale również zbudować ściankę działową (produkt jest atrakcyjną alternatywą dla płyt gipsowo-kartonowych). Wystarczy lekki stelaż, by cieszyć się pomieszczeniem zorganizowanym w całkowicie nowy sposób.

Parametry techniczne płyt Kerradeco gwarantują wysoki komfort ich codziennego użytkowania. Płyty składają się z dwóch warstw: spodniej – spienianej, która gwarantuje wytrzymałość na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne oraz warstwy wierzchniej – twardej, odpornej na zarysowania, która daje wyczuwalną w dotyku teksturę oraz naturalny wygląd. Powierzchnie płyt są łatwo zmywalne, dzięki czemu bardzo higieniczne. Płyty zwiększają także izolację akustyczną pomieszczenia.

  Podłogi laminowane na ścianie?

Montaż płyt

  • brak potrzeby przygotowania ścian
  • wystarczą standardowe narzędzia stolarskie
  • łatwe docinanie płyt, brak pylenia
  • sposób łączenia paneli: za pomocą systemu pióro-wpust
  • możliwy samodzielny montaż (długie płyty, system pióro-wpust, proste listwy wykończeniowe)
  • możliwość montażu przy użyciu listew wykończeniowych lub bez

Opcje montażu:
– za pomocą kleju (jeśli ściana na to pozwala) – na stabilne, gładkie podłoże (beton, płytki, płyta karton-gips)
– na stelaż drewniany lub aluminiowy – umożliwia niwelację krzywizny ścian

Więcej informacji: www.vox.pl oraz www.kerradeco.com

Może Cię zainteresować: