Strona główna » Ręcznie malowane płytki z Meksyku

Ręcznie malowane płytki z Meksyku

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Ręcznie malowane płytki typu Talavera są wyrabiane  przy pomocy tradycyjnej techniki w Meksyku. Mają niepowtarzalny charakter, wzornictwo i ciepłe barwy południa. Każda płytka jest unikalna!

Płytki typu Talavera, często również nazywane Majolica, bądź po prostu z hiszpańskiego Azulejos, cieszą się ogromną popularnościa nie tylko w Meksyku, ale także na całym świecie, ze względu na swój niepowtarzalny charakter, wzornictwo i ciepłe barwy południa. Ręczne malowanie płytek oraz charakterystyka samej techniki powodują, że poszczególne kolory na płytkach nie są jednorodne (przykładowo kolor żółty będzie zawierał odcienie od jasno zółtego, aż po pomarańczowe), krawędzie nie zawsze są idealnego kształtu, a dzięki temu płytki wyglądają rustykalnie i oryginalnie.

Meksykańskie płytki ceramiczne są odporne na ścieranie i nawet przy głębszych rysach wzór jest nadal widoczny, gdyż poszczególne kolory są zawarte w szkleniu. Każda płytka jest pokrywana podkładem – kolorem bazowym, a następnie nakładny jest osobno każdy kolor wzoru. Po wypaleniu płytki uzyskują swój finalną kolorystykę, a także niezwykłą odporność.

Najczęstsze zastosowania: dekory na ścianach kuchni, łazienek i kabin prysznicowych, blaty stołów i barków. Płytki są używane do układania pasków dekoracyjnych, elementów dekoracyjnych pośród jednokolorowych płytek bądź tworzenia całych powierzchni, które tworzą piękny meksykański wzór.
www.kolorymeksyku.pl

  Przepych i ornamenty od Villeroy&Boch

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.