Strona główna » Płytki Marazzi – tradycja w służbie nowoczesności

Płytki Marazzi – tradycja w służbie nowoczesności

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl
płytki

Włoski producent zdecydowanie stawia na rozwój. Jego laboratorium i dział R&D zatrudnia sztab ludzi, których wspierają rzesze projektantów i artystów, dzięki temu płytki Marazzi to nieprzebrane bogactwo wzorów, kolorów i faktur. Co więcej, firma uwielbia eksperymentować i zaskakiwać, dlatego w jej portfolio nie brakuje nietuzinkowych rozwiązań, z których zdecydowana większość może nosić miano funkcjonalnych dzieł sztuki zdobiących ściany domów i biurowców.

Firma Marazzi wykorzystuje ponad 85 lat historii, doświadczenia i technologicznego rozwoju, aby wprowadzać na rynek coraz ciekawsze opcje. Dlatego w ofercie obok klasycznych, monochromatycznych płytek o kremowym, beżowym lub białym wybarwieniu znajdują się także jaskrawe rozwiązania, doskonałe do stylu vintage lub typowego minimalizmu.

Metal i kamień – współczesność ceramiki Marazzi

Płytki Marazzi to także szereg nowoczesnych rozwiązań idealnych do aranżacji industrialnych, którym warto przyjrzeć się bliżej, gdyż właśnie dzięki nim styl pofabryczny nabiera zupełnie nowego wymiaru. Już kilka lat temu włoski producent zaproponował płytki Marazzi imitujące metal, które obecnie należą do jednych z ulubionych opcji projektantów wnętrz. Surowe, a jednocześnie ozdobne propozycje takich kolekcji, jak Marazzi Grande, Marazzi Essenziale, czy Magnifica przenoszą blachę, srebro i miedź na prywatne salony. Można znaleźć tu monochromatyczne, wielkoformatowe propozycje wyróżniające się metalizowaną powierzchnią oraz decory, które przykuwają uwagę trójwymiarowością i intrygującym wzornictwem. Właściwie trudno wyobrazić sobie współczesnego loftu bez tych rozwiązań.

Zwłaszcza że doskonale wyglądają z nimi płytki Marazzi imitujące beton, które wnętrza industrialne wręcz uwielbiają. Włoski potentat nie byłby sobą, gdyby nie miał także i ich w swojej ofercie. Co więcej, lista to blisko 1000 propozycji, w których Marazzi wyciąga cały urok tego chłodnego – wydawałoby się – surowca. Udowadnia, że może on być ciepły i przytulny. W takich kolekcjach, jak Stonework i Stream obok tradycyjnej szarości, znaleźć można także płytki Marazzi w różnych odcieniach beżu i kości słoniowej. Tymczasem intensywna seria Terratech stawia na imitację betonu w jego ziemistej i czekoladowej odsłonie.

  Trawertyn i piaskowiec w łazience

To pokazuje, że firma bazuje na różnorodności, która zaspokaja gust każdego klienta. W tym właśnie tkwi siła płytek Marazzi.

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.