Strona główna » Pokój w stylu orientalnym

Pokój w stylu orientalnym

przez Redakcja pytanieomieszkanie.pl

Chcę zmienić aranżację pokoju na orientalny klimat. Mam bardzo mały pokój 2 x 3 metra. Kolory w pokoju są trzy: fioletowy, wrzosowy i fragment koloru piaskowego. Meble to komoda z lustrem, łóżko jednoosobowe z ramą i niska szafkę pod TV. Chciałabym dodać dodatki, takie by wkomponowały się w kolorystykę ścian oraz nadały orientalny klimat. Planuję wykonać własnoręcznie baldachim, ale nie wiem jaką techniką go wykonać i jaki materiał byłby odpowiedni. Jak dobrać dekorację, by nie zagracać małego pokoju?

Nie opisała Pani stylistyki mebli, ale jeśli są to meble z litego drewna to można je przetrzeć papierem ściernym i pomalować bejcą lub lakierobejcą nadając ciemny kolor hebanu, nadać im tym samy orientalny styl.

Na pewno odpowiedni klimat wprowadzą do pokoju lampy indyjskie (do ich poszukiwań proponuję internet np. ww.sklep.sharda.pl oraz sklepy z meblami orientalnymi, kolonialnymi). Światło jest jednym z najważniejszych elementów stylu orientalnego – delikatne, kolorowe nadaje klimat charakterystyczny dla orientu.
Pomysł z bladachimem nad łóżkiem jest bardzo dobry i gorąco zachęcam do jego realizacji. Konstrukcję można wykonać z drewna i na niej zwiesićcienkie tiule o kolorach fioletu, pomarańczu, żółtym, złotym. Innym rozwiązniem jest kupienie gotowego baldachimu – np. w IKEA jest baldachim Fabler za jedyne 40 zł – zawiesza sie go na haczyku pod sufitem. Ma wprawdzie gotową tkaninę (białą), ale można ją przecież wymienić.
Aby nadać całej kompozycji klimat orientu proponuję zakupić poduszki czy pled w kolorach i stylistyce charakterystycznej dla tego egzotycznego stylu – fiolety, błękit, zielenie, żółty, pomarańcz. Tkaniny powinny być wielokolorowe i najlepiej połyskujące.
A może w pokoju znalazłoby się miejsce na jakiś indyjski dywan? Unikałabym jednak  ustawiania bibelotów na półkach i komodach. Raczej proszę skupić się na tkaninach (wspomniane poduszki), kolorach (proszę podtrzymywać kolorystykę ciemnego fioletu) oraz na grze światła (dążymy do efektu półmroku, czyli wspomniane już lampy).

Konsultacja Marina Suchorska
www.quadrat.pl
zdjęcia Dekoral oraz sklep Sharda.pl

  Lampy do mieszkania w stylu loft

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.