Strona główna » Kolory do mebli ciemna wiśnia

Urzadzamy salon. Komoda jest w kolorze ciemnej wiśni, ściany białe. Jakie kolory powinny być w tym pokoju? Jakie meble dokupić, jak go udekorować?

Komoda w dużym stopniu determinuje styl wnętrza, dobrze by było, aby salon był spójny z całością mieszkania. Meble pod telewizor, stolik kawowy, stół oraz krzesła należałoby stylistycznie skomponować z komodą oraz, tak jak zauważyła Pani, wcześniej utrzymać w tej samej kolorystyce drewna. A więc ciemna wiśnia.

Proponuję kolor na ścianę delikatne caffe late (wpadające w delitatny cynamon), a jedną ścianę wyróżnić kolorystycznie malując ją na intensywny odcień cynamonu. Wiśniowe, intensywne meble będą ładnie wyeksponowane na tym nieco przygaszonym kolorze. Zasłony utrzymałabym w podobnej kolorystyce – z pewnością przydadzą się subtelne wzory. Ważne, aby zasłony były grube, mięsiste, zamiast firan proponuję drewniane żaluzje (w kolorze wiśni), które ocieplą okno i nadadzą przytulności wnętrzu.
Kolor narożnika mógłby być ciemną wiśnią przyozdobioną cynamonowymi poduszkami, na jednej ze ścian z narożnikiem lub na ścianie przy stole, proponuję zawiesić obrazy w ciekawych czarnych ramach. Przy narożniku z pewnością przyda się włochaty, gruby dywanik.

Konsultacja i zdjęcia Marina Suchorska www.quadrat.pl

  Kolory i podłóg do całego mieszkania

Może Cię zainteresować:

Skomentuj poradę

* Dodając komentarz zgadzasz się z regulaminem oraz polityką prywatności serwisu.