Strona główna » Lampy do mieszkania w stylu loft

Loft to trend ostatnich lat. Mieszkania w zwyczajnych blokach stały się passe, teraz trzeba wykazać się oryginalnością i zmysłem artystycznym. A doskonałą przestrzenią do tego są mieszkania w stylu loft. Przyjrzyjmy się dodatkom, a szczególnie lampom, które pozwolą dobrze oświetlić takie wnętrze.

Co to jest mieszkanie w stylu loft?

Mieszkania w stylu loft powstały w drugiej połowie XX wieku, kiedy fabryki na Manhattanie zaczęły pustoszeć – mówi specjalista z serwisu lampy.pl – Przedsiębiorcy przenieśli swoje zakłady na przedmieścia, a ogromne przestrzenie w mieście pozostały niewykorzystane.

Na pomysł zaaranżowania ich w niebagatelny sposób wpadli amerykańscy artyści. Lofty z dawnych fabryk szybko zmieniły się w miejsca otoczone nutką ekstrawagancji i – przede wszystkim – stały się modne. Obecnie nie budzą już zdziwienia i rzadko zdarza się, by tworzono je z dawnych fabryk. Bywa nawet, że projekty nowych budynków zakładają stworzenie loftów.

Mieszkanie loft – jak sprawdza się w Polsce?

Coraz więcej przestrzeni jest urządzanych właśnie w stylu loft. Amerykańskie wzorce szybko trafiły do Europy, dobrze też przyjęły się w naszym kraju. Te mocno industrialne wnętrza pokochały miliony Polaków. Dlaczego? Po ciasnych mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty przyszedł czas na przestrzeń i światło. Lofty to duże okna, często całe ściany w szybach.

Styl industrialny wiodący w loftach, jest jednak z natury dość chłodny i mało przytulny. Jak ocieplić więc wnętrze takiego mieszkania? Najlepszym sposobem będzie wprowadzenie odpowiednich dodatków. My skupimy się na lampach, które dodadzą pomieszczeniu charakteru, a do tego oświetlą je po zmroku ciepłym, przytulnym światłem.
Lampa oświetlająca sufit LED YOHANN

Matowy mosiądz nadaje tej lampie industrialny wygląd. Dobrze sprawdzi się ona w salonie, przede wszystkim przy fotelach, gdzie lubimy czytać lub wykonywać ręczne robótki na drutach – radzi specjalista sklepu lampy.pl. – Ustawiona za fotelem da światło, a to ważne, jeśli chcemy dbać o wzrok. Oświetli też sufit, doda wnętrzu oryginalności. Poza tym lampa stojąca Yohann świetnie wpasowuje się w pomieszczenia o minimalistycznym charakterze.
Żyrandol CAMPAGNOLA

Żyrandol to odważny, ale bardzo stylowy element wyposażenia wnętrza. Wiele osób ma obawy, że nie wpasuje się on w charakter pomieszczenia. Na szczęście lofty są dobrym miejscem do eksperymentów, mieszania ze sobą różnych stylów i zabawy konwencją. Możemy więc założyć, że żyrandole w mieszkaniu w stylu loftowym to dobry pomysł. Poza tym nie tylko one, ale wszelkiego rodzaju wiszące lampy sprawdzą się w takim pomieszczeniu. Dlaczego? Lofty są przeważnie bardzo wysokie. Warto więc ozdobić je ciekawym oświetleniem. Gwarantujemy, że żyrandol Campagnola będzie strzałem w dziesiątkę!

Lampa wisząca LED w kształcie łuku Lorian

W ostatnich latach popularne stało się wieszanie lamp tuż nad stołem. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się także w mieszkaniach typu loft. My polecamy lampę w kształcie łuku, która będzie pasowała do nowoczesnego pomieszczenia, a jednocześnie dobrze oświetli jadalnię. Błyszcząca powierzchnia idealnie dopełni całość. Warto dodać, że światło LED jest bardzo energooszczędne.

Lampa wisząca Leaves

To lampa o niebanalnym wyglądzie. Białe liście ułożone w kształcie kuli wpasują się w konwencję loftowych wnętrz. W stylu industrialnym, wśród cegieł na ścianach i rur wystających z sufitu, lampa Leaves ociepli pomieszczenie – nie tylko wyglądem, ale i swoim światłem. Będzie oryginalną ozdobą sufitu i całego loftu.

Lofty dają ogromne pole do popisu dla wszystkich miłośników urządzania wnętrz. Nie trzeba być przecież zawodowcem, żeby stworzyć idealną przestrzeń do pracy i mieszkania. Odważ się zaryzykować!

  Brick SIL-K - najcichszy okap na rynku

Przy współpracy z: Lampy.pl

Może Cię zainteresować: